Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 7 otevřela v Holešovicích novou školku, stála devět milionů korun
V nové školce už je živo. Foto: P7

Praha 7 otevřela v Holešovicích novou školku, stála devět milionů korun

Nové detašované pracoviště MŠ U Uranie pro 18 dětí vzniklo ve zrekonstruovaném objektu v holešovické ulici Varhulíkové, jen pár metrů od nově vznikajícího parku U Vody. Informoval o tom mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„Holešovice v příštích letech dostanou novou základní školu pro téměř 600 žáků, u Vltavy chystáme krásný velký park a jen pár kroků od něj se nám nyní podařilo otevřít další novou školku,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Školka vznikla v domě, který zrekonstruovalo hlavní město. V domě je sklad ztrát a nálezů. Radnice Prahy 7 se s magistrátem dohodla, že by nevyužité prostory mohla upravit pro potřeby mateřské školy.

V rámci stavebních úprav, které zde probíhaly od ledna do září tohoto roku, došlo ke změně vnitřních dispozic objektu, instalaci nových rozvodů, rekonstrukci podlah, instalaci obkladů, omítnutí a výmalby stěn, výměně oken a dveří, zajištění technického zázemí, gastroprovozu a kompletního vybavení školky nábytkem, zařizovacími a herními prvky.

Náklady na vybudování školky byly devět milionů včetně DPH, zhruba dvě třetiny této částky pokryla dotace od hlavního města.


Autor: puc

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Další články
Nahoru