Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 7 otevřela v Holešovicích novou školku, stála devět milionů korun
V nové školce už je živo. Foto: P7

Praha 7 otevřela v Holešovicích novou školku, stála devět milionů korun

Nové detašované pracoviště MŠ U Uranie pro 18 dětí vzniklo ve zrekonstruovaném objektu v holešovické ulici Varhulíkové, jen pár metrů od nově vznikajícího parku U Vody. Informoval o tom mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„Holešovice v příštích letech dostanou novou základní školu pro téměř 600 žáků, u Vltavy chystáme krásný velký park a jen pár kroků od něj se nám nyní podařilo otevřít další novou školku,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Školka vznikla v domě, který zrekonstruovalo hlavní město. V domě je sklad ztrát a nálezů. Radnice Prahy 7 se s magistrátem dohodla, že by nevyužité prostory mohla upravit pro potřeby mateřské školy.

V rámci stavebních úprav, které zde probíhaly od ledna do září tohoto roku, došlo ke změně vnitřních dispozic objektu, instalaci nových rozvodů, rekonstrukci podlah, instalaci obkladů, omítnutí a výmalby stěn, výměně oken a dveří, zajištění technického zázemí, gastroprovozu a kompletního vybavení školky nábytkem, zařizovacími a herními prvky.

Náklady na vybudování školky byly devět milionů včetně DPH, zhruba dvě třetiny této částky pokryla dotace od hlavního města.


Autor: puc

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Další články
Nahoru