dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

Praha 7 oslaví 1. máj: Sousedskou slavností Františkovy lásky

První máj, svátek zamilovaných – již potřetí jako sousedská slavnost v ulici Františka Křížka. Motus Prague, produkce divadla Alfred ve dvoře a BIO OKO zvou k atypické, ovšem již tradičně světové oslavě prvního Máje.

Pouliční láskyplná slavnost je jako každým rokem definitivním potvrzením nezvratného faktu, že jaro je v plném proudu a láska existuje. Obojí se koncentruje v ulici Františka Křížka a z autonomní kulturní republiky Praha 7 expanduje nejen do celého hlavního města a přilehlých regionů, ale i do celého světa a popřípadě i univerza.

Záštitu nad akcí převzali: stěhovaví ptáci, jarní vzduch, modré nebe, čirá radost, hudební rytmy, jasné barvy a městská část Praha 7.

V letošním roce uběhne sedmdesát let od konce poslední světové války. Událost si připomeneme komentovanou prohlídkou Letné, tematickými filmy v Biu Oko a zvýšenou pozorností k vůni a barvě šeříkových květů, které v roce 1945 ucpaly hlavně sovětských i amerických tanků a staly se nenápadným symbolem osvobození Československa.

Divadlo Alfred ve Dvoře uvede dětská představení Zajatci vesmíru souboru Wariot Ideal a Safírová hlava skupiny Handa Gote Research & Development. Jako každoročně nebude chybět posezení, workshopy, hudba, filmy. Těšit se můžete mj. na slam poetry, tančírnu salsy, pouliční vystoupení, výtvarné dílny a mnohem více

PROGRAM:

14:00 – zahájení

14:30 – Slam poetry show

15:00 – film Kristián (Bio Oko)

15:15 – pohádka Zajatci vesmíru (Alfred ve dvoře)

15:15 – Veselí skláři (dechovka)

15:30 – tematická prohlídka: Letná za protektorátu

16:00 – Slam poetry show

16:30 – akrobati ze souboru La Putyka

17:00 – loutkové představení Safírová hlava (Alfred ve dvoře)

17:15 – Veronika Švábová a NANOHACH: Move on

17:30 – tematická prohlídka: Letná za protektorátu

18:00 – film Protektor (Bio Oko)

18:30 – kubánská salsa s tanečníky z Casa Angelo

20:00 – konec

 

 


Další články
Nahoru