Dnes Pátek - obcasny-dest 17°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 13°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 7 opravuje školní střechy

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Sedmá městská část se dále připravuje na rekonstrukce střechy nad jídelnou v ZŠ Strossmayerovo náměstí a střechy ZŠ Letohradská.

Rekonstrukce ve školách se Praha 7 snaží provádět především během letních prázdnin, aby co nejméně zasahovaly do chodu školy, nicméně některé náročnější práce, například rekonstrukce gastroprovozu nebo oprava střechy, vyžadují více času a zasahují i do školního roku.

V ZŠ Fr. Plamínkové proběhla kompletní výměna střešního pláště za nový, včetně doplnění krovu a jeho chemického ošetření. Dále se uskutečnila výměna klempířských, zámečnických a okenních střešních prvků, repase ozdobných částí, vyčištění obelisků, říms a štítů a výměna hromosvodu. Dokončeny byly také úpravy ploché střechy nad jídelnou, včetně výměny měděné atiky a hromosvodu. Současně byla opravena a nově natřena také opadávající dvorní fasáda.  

Realizace probíhala od července 2022 do ledna 2023. Celkové náklady činily 18,2 milionu korun včetně DPH (z toho 12 mil. Kč pokryla dotace hl. m. Prahy).
Autor: Hla

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru