Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 7 opravuje školní střechy

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Sedmá městská část se dále připravuje na rekonstrukce střechy nad jídelnou v ZŠ Strossmayerovo náměstí a střechy ZŠ Letohradská.

Rekonstrukce ve školách se Praha 7 snaží provádět především během letních prázdnin, aby co nejméně zasahovaly do chodu školy, nicméně některé náročnější práce, například rekonstrukce gastroprovozu nebo oprava střechy, vyžadují více času a zasahují i do školního roku.

V ZŠ Fr. Plamínkové proběhla kompletní výměna střešního pláště za nový, včetně doplnění krovu a jeho chemického ošetření. Dále se uskutečnila výměna klempířských, zámečnických a okenních střešních prvků, repase ozdobných částí, vyčištění obelisků, říms a štítů a výměna hromosvodu. Dokončeny byly také úpravy ploché střechy nad jídelnou, včetně výměny měděné atiky a hromosvodu. Současně byla opravena a nově natřena také opadávající dvorní fasáda.  

Realizace probíhala od července 2022 do ledna 2023. Celkové náklady činily 18,2 milionu korun včetně DPH (z toho 12 mil. Kč pokryla dotace hl. m. Prahy).
Autor: Hla

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Dnes v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Další články
Nahoru