dnes
Úterý - zatazeno
3°C
zítra
Středa - skorojasno
2°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Praha 7 odstraní nepotřebná zábradlí a dopravní značky
Značky před kostelem na Strossmayerově náměstí. Foto: P7

Praha 7 odstraní nepotřebná zábradlí a dopravní značky

Radnice Prahy 7 odstraní z ulic zábradlí a značky, které považuje za zbytečné. První zábradlí nechala radnice odstranit v Holešovicích. Městská část chce rovněž jednat s ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o možnosti umisťovat také značky menších rozměrů, než jaké musí mít dosud.

Na základě provedené revize bylo zjištěno, že napříč územím sedmé městské části se nachází množství zastaralých dopravních značek či zábradlí, které již pozbyly svého původního významu. 

Radnice vytipovala a stále vyhledává místa, kde aktuální dopravní situace umožňuje zábradlí či značky odstranit. Zároveň by chtěla dopravní značení zmenšit a zbavit se i zbytečných sloupků tam, kde je možné značku pověsit na lampu či na jiný nosič.

„Na řadě míst je dnes značek skutečně moc a často jsou zbytečně velké, jako například označení pěších zón. Zábradlí jsme nechali odstranit na desítkách míst, například na Nádraží Holešovice u parkoviště P+R, kde již nemělo žádný význam,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.     

Nadbytečné značky by měly zmizet zejména z Letné a Holešovic, kde radnice letos v lednu zavedla zónu s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Řidiči musí tuto rychlost dodržovat od Bubenské ulice na Letnou k fotbalovému stadionu Sparty.

Praha 7 by ráda docílila toho, aby obce měly možnost upravit velikost značek dle místních podmínek. Dnes se dopravní značky zmenšené velikosti používají zejména na méně významných místních či účelových komunikacích.

Praha 7 proto chce v koordinaci s Ředitelstvím silnic a dálnic a Ministerstvem dopravy prosadit možnost využití zmenšených variant značek do úpravy příslušných předpisů. „Inspiraci hledáme v zahraničí. Oslovujeme také další obce v Česku, které by mohly mít zájem naši iniciativu podpořit. Domnívám se, že například města s historickými centry by možnost menších značek v ulicích uvítala,“ doplnil starosta Čižinský.


Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

18. března 2018 ve 14:19

Hlavní město Praha v letošním jubilejním 100. roce vzniku Československé republiky podpořilo fotografickou soutěž o nejkrásnější lípu. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Je určena amatérským fotografům a jejím cílem je jednak...

V Praze 5 hořelo auto, příčinou požáru byla závada motoru

17. března 2018 ve 21:20

Požár osobního auta v Bošteckého ulici v Praze 5 likvidovali dnes hasiči ze smíchovské stanice pomocí tlakové vody a v dýchací technice. Požár, který způsobil škodu 20 000 korun, byl rychle lokalizován. „Příčinou byla technická závada v motorové části,“ uvedl mluvčí pražských hasičů...

Další články
Nahoru