dnes
Úterý - skorojasno
4°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Praha 7 odstraní nepotřebná zábradlí a dopravní značky
Značky před kostelem na Strossmayerově náměstí. Foto: P7

Praha 7 odstraní nepotřebná zábradlí a dopravní značky

Radnice Prahy 7 odstraní z ulic zábradlí a značky, které považuje za zbytečné. První zábradlí nechala radnice odstranit v Holešovicích. Městská část chce rovněž jednat s ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o možnosti umisťovat také značky menších rozměrů, než jaké musí mít dosud.

Na základě provedené revize bylo zjištěno, že napříč územím sedmé městské části se nachází množství zastaralých dopravních značek či zábradlí, které již pozbyly svého původního významu. 

Radnice vytipovala a stále vyhledává místa, kde aktuální dopravní situace umožňuje zábradlí či značky odstranit. Zároveň by chtěla dopravní značení zmenšit a zbavit se i zbytečných sloupků tam, kde je možné značku pověsit na lampu či na jiný nosič.

„Na řadě míst je dnes značek skutečně moc a často jsou zbytečně velké, jako například označení pěších zón. Zábradlí jsme nechali odstranit na desítkách míst, například na Nádraží Holešovice u parkoviště P+R, kde již nemělo žádný význam,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.     

Nadbytečné značky by měly zmizet zejména z Letné a Holešovic, kde radnice letos v lednu zavedla zónu s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Řidiči musí tuto rychlost dodržovat od Bubenské ulice na Letnou k fotbalovému stadionu Sparty.

Praha 7 by ráda docílila toho, aby obce měly možnost upravit velikost značek dle místních podmínek. Dnes se dopravní značky zmenšené velikosti používají zejména na méně významných místních či účelových komunikacích.

Praha 7 proto chce v koordinaci s Ředitelstvím silnic a dálnic a Ministerstvem dopravy prosadit možnost využití zmenšených variant značek do úpravy příslušných předpisů. „Inspiraci hledáme v zahraničí. Oslovujeme také další obce v Česku, které by mohly mít zájem naši iniciativu podpořit. Domnívám se, že například města s historickými centry by možnost menších značek v ulicích uvítala,“ doplnil starosta Čižinský.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru