dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
14°C
Praha 7 odstraní nepotřebná zábradlí a dopravní značky
Značky před kostelem na Strossmayerově náměstí. Foto: P7

Praha 7 odstraní nepotřebná zábradlí a dopravní značky

Radnice Prahy 7 odstraní z ulic zábradlí a značky, které považuje za zbytečné. První zábradlí nechala radnice odstranit v Holešovicích. Městská část chce rovněž jednat s ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o možnosti umisťovat také značky menších rozměrů, než jaké musí mít dosud.

Na základě provedené revize bylo zjištěno, že napříč územím sedmé městské části se nachází množství zastaralých dopravních značek či zábradlí, které již pozbyly svého původního významu. 

Radnice vytipovala a stále vyhledává místa, kde aktuální dopravní situace umožňuje zábradlí či značky odstranit. Zároveň by chtěla dopravní značení zmenšit a zbavit se i zbytečných sloupků tam, kde je možné značku pověsit na lampu či na jiný nosič.

„Na řadě míst je dnes značek skutečně moc a často jsou zbytečně velké, jako například označení pěších zón. Zábradlí jsme nechali odstranit na desítkách míst, například na Nádraží Holešovice u parkoviště P+R, kde již nemělo žádný význam,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.     

Nadbytečné značky by měly zmizet zejména z Letné a Holešovic, kde radnice letos v lednu zavedla zónu s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Řidiči musí tuto rychlost dodržovat od Bubenské ulice na Letnou k fotbalovému stadionu Sparty.

Praha 7 by ráda docílila toho, aby obce měly možnost upravit velikost značek dle místních podmínek. Dnes se dopravní značky zmenšené velikosti používají zejména na méně významných místních či účelových komunikacích.

Praha 7 proto chce v koordinaci s Ředitelstvím silnic a dálnic a Ministerstvem dopravy prosadit možnost využití zmenšených variant značek do úpravy příslušných předpisů. „Inspiraci hledáme v zahraničí. Oslovujeme také další obce v Česku, které by mohly mít zájem naši iniciativu podpořit. Domnívám se, že například města s historickými centry by možnost menších značek v ulicích uvítala,“ doplnil starosta Čižinský.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru