dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražská politika

Praha 7: Nová místa pro předškoláky

Městská část vyhodnotila zápisy do mateřských škol, které se uskutečnily v polovině března tohoto roku. V nejbližších dnech budou rodiče více než 200 dětí od radnice dostávat dopis s nepříznivou zprávou o nepřijetí. Praha 7 však dělá maximum pro to, aby většina z těchto dětí mohla v nadcházejícím školním roce do školky nastoupit.

„Podobnou bilanci zápisů jsme bohužel očekávali. Současné kapacity mateřských škol jsou nedostatečné a počet nepřijatých dětí je proto v posledních letech ostudně vysoký. Navíc se v minulém roce 2014 narodilo nejvíce dětí od roku 2000, a tudíž žádné odeznění babyboomu se v Praze 7 nekoná a konat nebude,“ uvedl starosta Jan Čižinský.

Od školního roku 2003/2004 se počet dětí na území sedmé městské části stále zvyšuje. Jen v loňském roce se jich narodilo 573. V budoucích letech se navíc očekává masivní výstavba v rozvojovém území Bubny-Zátory, která povede k dalšímu nárůstu počtu rodin.

„Na tento vývoj reagujeme. V uplynulých měsících jsme vytipovali možné varianty, jak bychom mohli kapacity pro předškolní vzdělávání rozšířit. Celkově můžeme touto cestou v první fázi zajistit alespoň 100 míst ve školkách či přípravných třídách. Netroufnu si odhadnout, co všechno stihneme dokončit do 1. září, ale věřím, že se nám většinu dětí podaří v průběhu nadcházejícího školního roku umístit,“ dodal Jan Čižinský.

Praze 7 se již povedlo rozšířit kapacitu MŠ Na Výšinách o jednu třídu s dopoledním provozem pro 15 dětí.

Radnice dále připravuje:

4 třídy na Ortenově náměstí v prostorách bývalé knihovny – cca 84 dětí;

1 – 2 třídy pro mateřskou školu v budově ZŠ Letohradská jako detašované pracoviště MŠ Letohradská – cca 28 – 56 dětí;

2 třídy postavením mobilních modulů na pozemku Vodárenské věže spadající pod mateřskou školu Na Výšinách – tato akce se bude realizovat jen v případě potřeby – 56 dětí;

2 přípravné třídy v ZŠ Strossmayerovo náměstí a FZŠ Umělecká – cca 30 dětí;

1 třídu Katolické mateřské školy sv. Klimenta v budově mateřské školy U Uranie – cca 15 dětí.

 Více informací o historii a budoucnosti kapacit mateřských škol MČ Praha 7 naleznete zde.

 


Další články
Nahoru