dnes
Neděle - oblacno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Pražská politika

Praha 7: Náhradní výsadbu za vykácené dřeviny zajistí Lesy hlavního města Prahy

Městská rada rozhodla, že využije tzv. in-house výjimky zákona o zadávání veřejných zakázek při zajištění náhradní výsadby dřevin v rámci stavby Celková přestavba a rozšíření ÚČOV na Císařském ostrově a smlouvu uzavře s příspěvkovou organizací Lesy hl. m. Prahy. 

Povolení ke kácení dřevin v souvislosti s přestavbou a rozšířením čistírny odpadních vod bylo vydáno odborem životního prostředí Úřadu městské části Praha 7 v roce 2015 a zároveň byla hlavnímu městu Praze uložena povinnost výsadby náhradních dřevin za pokácené stromy.

Výsadba bude zahájena okamžitě po uzavření smlouvy. Lesy hlavního města Prahy jako příspěvková organizace hlavního města mají ke všem činnostem, které jsou jejich předmětem, jakož i k dalším souvisejícím činnostem, příslušná oprávnění k podnikání a příslušnou odbornost.

Výsadba bude probíhat ve Stromovce a na veřejných plochách a také na soukromých pozemcích Prahy 7, které byly určeny ve zmíněném Rozhodnutí o povolení kácení dřevin. Ve Stromovce a na veřejných plochách Prahy 7 budou Lesy hl. m. Prahy dále po dobu pěti let zajišťovat péči o dřeviny.

Celková cena realizace náhradní výsadby dřevin na území Prahy 7 činí 2 745 986 korun bez DPH.


TOP 09: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat

22. února 2019 v 10:32

Připomenout si smutné výročí sedmdesáti jedna let od komunistického převratu můžete společně se zástupci pražské TOP 09 v neděli 24. února v 17 hodin u Pomníku obětí komunismu na Újezdě v Praze 1.

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru