dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Pražská politika

Praha 7: Náhradní výsadbu za vykácené dřeviny zajistí Lesy hlavního města Prahy

Městská rada rozhodla, že využije tzv. in-house výjimky zákona o zadávání veřejných zakázek při zajištění náhradní výsadby dřevin v rámci stavby Celková přestavba a rozšíření ÚČOV na Císařském ostrově a smlouvu uzavře s příspěvkovou organizací Lesy hl. m. Prahy. 

Povolení ke kácení dřevin v souvislosti s přestavbou a rozšířením čistírny odpadních vod bylo vydáno odborem životního prostředí Úřadu městské části Praha 7 v roce 2015 a zároveň byla hlavnímu městu Praze uložena povinnost výsadby náhradních dřevin za pokácené stromy.

Výsadba bude zahájena okamžitě po uzavření smlouvy. Lesy hlavního města Prahy jako příspěvková organizace hlavního města mají ke všem činnostem, které jsou jejich předmětem, jakož i k dalším souvisejícím činnostem, příslušná oprávnění k podnikání a příslušnou odbornost.

Výsadba bude probíhat ve Stromovce a na veřejných plochách a také na soukromých pozemcích Prahy 7, které byly určeny ve zmíněném Rozhodnutí o povolení kácení dřevin. Ve Stromovce a na veřejných plochách Prahy 7 budou Lesy hl. m. Prahy dále po dobu pěti let zajišťovat péči o dřeviny.

Celková cena realizace náhradní výsadby dřevin na území Prahy 7 činí 2 745 986 korun bez DPH.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru