dnes
Úterý - obcasny-dest
21°C
zítra
Středa - zatazeno
21°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
24°C
Zpravodajství

Praha 7 nabízí zdarma kompostéry do domů

Sedmá městská část navazuje na úspěšný projekt z minulého volebního období, kdy do vnitrobloků a dvorků bytových domů poskytovala zahradní kompostéry zdarma. Do domácího kompostování se v minulých letech pustilo 33 domů. Nyní Praha 7 nabízí dalších 20 kompostérů. 

komposter „V Praze 7 chceme snižovat množství komunálního odpadu. Jedním ze způsobů je přivést lidi ke kompostování. V minulých letech jsme zahradní kompostéry poskytly do 33 domů. Nyní nabízíme dalších 20 kompostérů, které bioodpad promění v ekologické hnojivo pro zahrádky, stromy, trávník i okrasné keře a květiny,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

O kompostér si mohou zažádat majitelé domů, SVJ či bytová družstva z Prahy 7. Podmínkou je, že kompostér musí být přístupný všem obyvatelům daného domu. Je třeba také zvážit, zda je ve dvorku či vnitrobloku kompostér kam umístit. Měl by se postavit někam do polostínu, aby nebyl na přímém slunci. Jinak bude kompost vysychat a nebude správně zrát. Kompostér má být také umístěn na nezpevněné půdě, nikoli například na betonu, protože právě z půdy se do kompostéru nastěhují důležité drobné organismy, které postupně přemění biologický odpad na kompost.

Praha 7 poskytuje velkoobjemové kompostéry o objemu 1100 litrů. „Zájemcům kompostéry na tři roky zapůjčíme, a když se jim osvědčí, budou si je moci nechat,“ doplnil Jiří Knitl.  

Zájemci se mohou již nyní obracet na Odbor péče o veřejný prostor. Kontakt: Daniela Karasová, telefon: 220 144 140, e-mail: KarasovaD@praha7.cz.


Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

Včera v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru