Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - oblacno -4°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 7 nabízí zdarma kompostéry do domů

Sedmá městská část navazuje na úspěšný projekt z minulého volebního období, kdy do vnitrobloků a dvorků bytových domů poskytovala zahradní kompostéry zdarma. Do domácího kompostování se v minulých letech pustilo 33 domů. Nyní Praha 7 nabízí dalších 20 kompostérů. 

komposter „V Praze 7 chceme snižovat množství komunálního odpadu. Jedním ze způsobů je přivést lidi ke kompostování. V minulých letech jsme zahradní kompostéry poskytly do 33 domů. Nyní nabízíme dalších 20 kompostérů, které bioodpad promění v ekologické hnojivo pro zahrádky, stromy, trávník i okrasné keře a květiny,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

O kompostér si mohou zažádat majitelé domů, SVJ či bytová družstva z Prahy 7. Podmínkou je, že kompostér musí být přístupný všem obyvatelům daného domu. Je třeba také zvážit, zda je ve dvorku či vnitrobloku kompostér kam umístit. Měl by se postavit někam do polostínu, aby nebyl na přímém slunci. Jinak bude kompost vysychat a nebude správně zrát. Kompostér má být také umístěn na nezpevněné půdě, nikoli například na betonu, protože právě z půdy se do kompostéru nastěhují důležité drobné organismy, které postupně přemění biologický odpad na kompost.

Praha 7 poskytuje velkoobjemové kompostéry o objemu 1100 litrů. „Zájemcům kompostéry na tři roky zapůjčíme, a když se jim osvědčí, budou si je moci nechat,“ doplnil Jiří Knitl.  

Zájemci se mohou již nyní obracet na Odbor péče o veřejný prostor. Kontakt: Daniela Karasová, telefon: 220 144 140, e-mail: KarasovaD@praha7.cz.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru