Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 7 má po Pítku P také Mlžítko M
Mlžítko M na Řezáčově náměstí. Foto: Facebook P7

Praha 7 má po Pítku P také Mlžítko M

Kromě dalších Pítek P, které Praha 7 představila loňské léto na Ortenově náměstí, se ve veřejném prostoru objeví také Mlžítka M. 

První Mlžítko M si lze dnes a v úterý 20. června vyzkoušet mezi 12. a 17 hodinou na Řezáčově náměstí. Ve středu 21. června pak bude k dispozici na akci Den pro kolotoč, která se koná od 16 do 18 hodin v Letenských sadech u Letenského zámečku.    

„Pítko na Ortenově náměstí se osvědčilo, v průběhu léta jej umístíme také na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici, které projde rekonstrukcí. Zároveň máme vytipována další místa, kde se pítka a nově také mlžítka tuto sezónu objeví,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

První Pítko P Praha 7 pořídila ve spolupráci se společností Pražské vodovody a kanalizace v srpnu minulého roku. Kromě Ortenova náměstí a dětského hřiště Sedmikráska by radnice pítka ráda umístila také na Letenském náměstí, na ostrově Štvanice, v parku u stanice Vltavská nebo v parčíku mezi spojnicí ulic Veletržní a Strojnická. Aktuálně probíhají jednání s vlastníky pozemků.

pitko-p_1-nahled Originální podobu Pítka P navrhli designéři EP studio. Ze stejné kreativní dílny pochází také letošní novinka Mlžítko M. Mlžítko bude poskytovat osvěžení v podobě lehkého obláčku vody. Stejně jako Pítko P má snadno rozpoznatelný design, který jej odlišuje od ostatního mobiliáře.

„Letos plánujeme ve spolupráci s různými provozovnami umístit v Praze 7 deset mlžítek. Již do konce června se první dvě objeví u knihkupectví Knihkopec uprostřed parku v Tusarově ulici a v areálu Prazeleniny u ulice Varhulíkové. Podle ohlasů veřejnosti můžeme projekt v příštím roce dále rozšířit,“ doplnil Jan Čižinský.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru