dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Praha 7 má po Pítku P také Mlžítko M
Mlžítko M na Řezáčově náměstí. Foto: Facebook P7

Praha 7 má po Pítku P také Mlžítko M

Kromě dalších Pítek P, které Praha 7 představila loňské léto na Ortenově náměstí, se ve veřejném prostoru objeví také Mlžítka M. 

První Mlžítko M si lze dnes a v úterý 20. června vyzkoušet mezi 12. a 17 hodinou na Řezáčově náměstí. Ve středu 21. června pak bude k dispozici na akci Den pro kolotoč, která se koná od 16 do 18 hodin v Letenských sadech u Letenského zámečku.    

„Pítko na Ortenově náměstí se osvědčilo, v průběhu léta jej umístíme také na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici, které projde rekonstrukcí. Zároveň máme vytipována další místa, kde se pítka a nově také mlžítka tuto sezónu objeví,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

První Pítko P Praha 7 pořídila ve spolupráci se společností Pražské vodovody a kanalizace v srpnu minulého roku. Kromě Ortenova náměstí a dětského hřiště Sedmikráska by radnice pítka ráda umístila také na Letenském náměstí, na ostrově Štvanice, v parku u stanice Vltavská nebo v parčíku mezi spojnicí ulic Veletržní a Strojnická. Aktuálně probíhají jednání s vlastníky pozemků.

pitko-p_1-nahled Originální podobu Pítka P navrhli designéři EP studio. Ze stejné kreativní dílny pochází také letošní novinka Mlžítko M. Mlžítko bude poskytovat osvěžení v podobě lehkého obláčku vody. Stejně jako Pítko P má snadno rozpoznatelný design, který jej odlišuje od ostatního mobiliáře.

„Letos plánujeme ve spolupráci s různými provozovnami umístit v Praze 7 deset mlžítek. Již do konce června se první dvě objeví u knihkupectví Knihkopec uprostřed parku v Tusarově ulici a v areálu Prazeleniny u ulice Varhulíkové. Podle ohlasů veřejnosti můžeme projekt v příštím roce dále rozšířit,“ doplnil Jan Čižinský.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru