dnes
Středa - prehanky-dest
22°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
20°C
Praha 7 loni hospodařila se schodkem 96 milionů korun, vyrovná ho z úspor
Přes 24 milionů korun z rozpočtu Prahy 7 šlo loni na opravu vodárenské věže na Letné. Foto: JP

Praha 7 loni hospodařila se schodkem 96 milionů korun, vyrovná ho z úspor

Hospodaření Prahy 7 skončilo loni schodkem 96,3 milionu korun. Radnice jej pokryje ze svých úspor z uplynulých let. Výsledek hospodaření dnes schválili zastupitelé městské části. Příjmy dosáhly 411,7 milionu a výdaje byly zhruba 508 milionů korun. V roce 2017 skončilo hospodaření radnice přebytkem 184,5 milionu korun.

„Schodky způsobené stavbou nové radnice jsou hrazeny z úspor z minulých let. Městská část utrácí méně než mezi lety 2010 až 2014, takže stavy na účtech se ztenčují pomaleji," řekl na jednání zastupitelstva starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Na stavbu nové radnice měla městská část v rozpočtu vyhrazeno asi 277 milionů korun, investována byla pouze část těchto peněz. Na investice dala Praha 7 zhruba 147,7 milionu korun. Vedle stavby svého nového sídla investovala do oprav škol či chodníků. Peníze šly také na opravu vodárenské věže na Letné, a to přes 24 milionů. Běžné výdaje se vyšplhaly na 360,29 milionu.

Největší částka byla určena na chod radnice a městské části, dalších asi 90 milionů vydala radnice na školství a více než 57 milionů vložila do zdravotnictví a sociální oblasti.

Z příjmů tvořily daňové příjmy 59,55 milionu korun a nedaňové 17,6 milionu. Nejvyšší částku získala městská část od magistrátu. Pro letošní rok má Praha 7 schválen rozpočet s výdaji 754,3 milionu a příjmy 277 milionů korun. Rozdíl pokryje z vlastních zdrojů. Na investice půjde 441 milionů korun.


Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

Včera v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

Včera v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

Včera v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru