Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 7 dále rozšiřuje předškolní kapacity, dokončila několik projektů
Dětská skupina Domeček. Foto: Praha 7

Praha 7 dále rozšiřuje předškolní kapacity, dokončila několik projektů

Sedmá městská část pokračuje ve zvyšování počtu míst pro předškoláky. Na počátku tohoto školního roku se podařilo dokončit tři projekty, které Praha 7 realizovala na přelomu léta a podzimu. Pro děti se otevřelo detašované pracoviště mateřské školy a dvě dětské skupiny.  

Detašované pracoviště mateřské školy vzniklo v prostoru na rohu ulic Jankovcova a Přívozní, který má Praha 7 v nájmu. V součinnosti s městskou částí zde vlastník realizoval úpravy pro potřeby školky. V další části tohoto objektu městská část pořádá jazykové kurzy pro středoškoláky z Ukrajiny a je zde také adaptační skupina pro ukrajinské předškolní děti.

Dětská skupina v ulici Veletržní byla zřízena na místě bývalých kancelářských prostor úřadu městské části. Prostory prošly rekonstrukcí včetně vybudování nových sociálních zařízení, renovace vzduchotechniky, osvětlení a vybavení novým nábytkem a dalšími zařizovacími prvky.

Další dětskou skupinu městská část zřídila v objektu bývalého drážního domku u Buštěhradské dráhy ve Stromovce. Za účelem předškolního vzdělávání získala Praha 7 objekt do správy od hlavního města loni.

Památkově chráněná hrázděná stavba prošla dílčími úpravami, proběhla zde rekonstrukce elektroinstalace, rozvodů vody či kanalizace, prostor byl také zařízen novým mobiliářem a vybavením pro stravování.

„Je velmi důležité zajistit dostatek kapacit v základních a také mateřských školách, aby rodiče, kteří potřebují chodit do práce, nemuseli s dětmi zůstávat doma, zvlášť v této finančně náročné době. Děláme vše proto, abychom nezaspali, sledujeme statistiky, aktualizujeme demografickou studii a připravujeme se se na každý nový stavební projekt, který se v Praze 7 chystá. Každoročně se nám díky tomu daří postarat se o všechny děti, které je třeba do škol a školek umístit,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě). 

„Abychom dokázali plně pokrýt stále se zvyšující zájem rodičů, využíváme každé příležitosti, kdy se naskytnou vhodné prostory pro vznik školky či dětské skupiny. Detašované pracoviště mateřské školy je určeno pro 24 dětí, každá z dětských skupin má kapacitu 12 dětí. Celkově se nám tak podařilo zajistit místa pro dalších 48 předškolních dětí,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Šišková (Praha 7 Sobě), která má na starosti školství a vzdělávání.   


Autor: Cen

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Další články
Nahoru