Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 7 chystá rozpočet na rok 2024, investice budou směřovat hlavně do škol
Holešovická radnice. Foto: P7

Praha 7 chystá rozpočet na rok 2024, investice budou směřovat hlavně do škol

Příprava rozpočtu Prahy 7 na příští rok je ve fázi, kdy odbory úřadu a příspěvkové organizace zpracovávají své požadavky na rozpočet v investiční i neinvestiční části, podklady ekonomové odborů podávají do 25. října. Na dotaz serveru Pražský patriot o tom informoval mluvčí radnice Martin Vokuš.

„Poté bude následovat sestavení prvního návrhu rozpočtu, prioritizace akcí a výdajů, rozpočtová řízení s jednotlivými odbory a odsouhlasení finálního návrhu rozpočtu,“ sdělil Vokuš. 

V tuto chvíli ještě nejsou požadavky jednotlivých odborů na výdaje a investiční akce předány, tím méně prioritizovány. „Proto je zatím předčasné o konkrétních investičních akcích hovořit. Obecně se určitě dá říct, že největší investice v roce 2024 budou směřovat do školských budov,“ podotkl mluvčí. Návrh rozpočtu městské části na rok 2024podle něj bude schvalovat zastupitelstvo 18. prosince. 


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru