Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 7 chystá rekonstrukci několika domů

Praha 7 připravuje výstavbu nového městského domu s byty a občanskou vybaveností v ulici Za Papírnou, jehož podobu určila mezinárodní architektonická soutěž. Informoval o tom  místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě), který má v gesci správu majetku. Do finále míří rekonstrukce lékařského domu v ulici Dukelských hrdinů 1, několik dalších rekonstrukcí domů radnice připravuje.   

„Před dokončením je rekonstrukce bytového domu U Uranie 5, kde probíhá vestavba čtyř malometrážních bytů do půdního prostoru. Zároveň jsme zde opravili deset starších bytů a probíhá instalace výtahu, který v tomto domě schází. Proběhla zde také kompletní rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace, byla opravena fasáda a vyměněna okna. Další půdní vestavbu se čtyřmi novými byty připravujeme v domě U Studánky 29,“ řekl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě), který má v gesci správu majetku.   

Městská část podle něj právě dokončila rekonstrukci rozvodů vody a vytápění včetně nové plynové kotelny v domě Argentinská 17. Rozvody se vyměňují rovněž v domě s pečovatelskou službou  U Studánky 15, kde zároveň probíhají úpravy centra osobní hygieny a zázemí pečovatelek. Rekonstrukci páteřních rozvodů Praha 7 připravuje i v domě s odlehčovací službou Kamenická 46.

„V současné době zahajujeme další velkou rekonstrukci domu v ulici Přístavní 44 a chystáme přípravu projektu kompletní rekonstrukce dalšího bytového domu v ulici Tusarova 54, kde bude také půdní vestavba se dvěma malometrážními byty. Plánujeme zde zřídit i ordinaci a dětskou skupinu,“ doplnil Vavřinec Mareš.

Praha 7 vstupuje do závěrečné fáze také u rekonstrukce exteriérů lékařského domu v ulici Dukelských hrdinů 1. Budova, která slouží jako výjezdová stanice Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a zdravotnické středisko, prošla kompletní opravou opěrných zdí, rekonstrukcí střechy, zateplením a renovací fasády, včetně repase či výměny všech souvisejících zámečnických a klempířských prvků a dalších souvisejících úprav. 


Autor: puc

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru