Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 7 chystá rekonstrukci několika domů

Praha 7 připravuje výstavbu nového městského domu s byty a občanskou vybaveností v ulici Za Papírnou, jehož podobu určila mezinárodní architektonická soutěž. Informoval o tom  místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě), který má v gesci správu majetku. Do finále míří rekonstrukce lékařského domu v ulici Dukelských hrdinů 1, několik dalších rekonstrukcí domů radnice připravuje.   

„Před dokončením je rekonstrukce bytového domu U Uranie 5, kde probíhá vestavba čtyř malometrážních bytů do půdního prostoru. Zároveň jsme zde opravili deset starších bytů a probíhá instalace výtahu, který v tomto domě schází. Proběhla zde také kompletní rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace, byla opravena fasáda a vyměněna okna. Další půdní vestavbu se čtyřmi novými byty připravujeme v domě U Studánky 29,“ řekl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě), který má v gesci správu majetku.   

Městská část podle něj právě dokončila rekonstrukci rozvodů vody a vytápění včetně nové plynové kotelny v domě Argentinská 17. Rozvody se vyměňují rovněž v domě s pečovatelskou službou  U Studánky 15, kde zároveň probíhají úpravy centra osobní hygieny a zázemí pečovatelek. Rekonstrukci páteřních rozvodů Praha 7 připravuje i v domě s odlehčovací službou Kamenická 46.

„V současné době zahajujeme další velkou rekonstrukci domu v ulici Přístavní 44 a chystáme přípravu projektu kompletní rekonstrukce dalšího bytového domu v ulici Tusarova 54, kde bude také půdní vestavba se dvěma malometrážními byty. Plánujeme zde zřídit i ordinaci a dětskou skupinu,“ doplnil Vavřinec Mareš.

Praha 7 vstupuje do závěrečné fáze také u rekonstrukce exteriérů lékařského domu v ulici Dukelských hrdinů 1. Budova, která slouží jako výjezdová stanice Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a zdravotnické středisko, prošla kompletní opravou opěrných zdí, rekonstrukcí střechy, zateplením a renovací fasády, včetně repase či výměny všech souvisejících zámečnických a klempířských prvků a dalších souvisejících úprav. 


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru