dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Praha 7 chtěla platit nový přívoz ze svého, ale nemá na něj peníze. Žádá o pomoc magistrát
Jeden z přívozů funguje v sezoně i pod Vyšehradem. Ilustrační foto: archiv

Praha 7 chtěla platit nový přívoz ze svého, ale nemá na něj peníze. Žádá o pomoc magistrát

Vedení Prahy 7, které chce zavést na Vltavě přívoz, požádalo magistrát o pomoc. Měsíční náklady na provoz přívozu se totiž vyšplhají na zhruba 100 000 korun, což přesahuje možnosti radnice. Přívoz by měl Vltavu brázdit od dubna do září.

„Snažíme se dojednat možnou participaci hlavního města a zároveň se stále pokoušíme nalézt úspornější variantu," uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Převozník by měl jezdit mezi břehem Holešovic, ostrova Štvanice a Karlínem. Už na podzim si mohli v rámci předvolební kampaně lidé přívoz vyzkoušet. Zájem by podle starosty velký.

Radnice původně zamýšlela, že provoz zaplatí sama a od cestujících bude vybírat symbolické jízdné. Nyní ale zvažuje variantu, v rámci které by byl přívoz zahrnut do pražské integrované dopravy, stejně jako je tomu na dalších pěti místech v Praze, mimo jiné v Podbabě nebo v Modřanech. Za takovou cestu lidé platí stejně jako za cestování v MHD.

Nové vedení radnice chce podle starosty upozornit na to, že lidem dlouhodobě chybí lávka, která by propojila břehy Vltavy. V minulosti byla sice vypsána architektonická soutěž na most pro pěší, situace se ale změnila kvůli povodním, takže bude nutné vypsat soutěž novou. Městská část se pokusí sehnat peníze z evropských fondů. Sama by stavbu platit nemohla. „Rádi bychom, aby se lidé po mostě prošli nejpozději na konci volebního období, tedy v roce 2018," doplnil starosta.


Další články
Nahoru