dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Pražská politika

Praha 7 chce, aby byla nová ulice v Bubnech pojmenována po Nicholasi Wintonovi

V blízkosti Bubenského nádraží je plánována nová ulice, která bude propojovat ulice Veletržní a Dělnickou. Praha 7 usiluje o to, aby byla pojmenována po siru Nicholasi Wintonovi.

„Z nádraží Praha-Bubny odjížděly za druhé světové války desítky tisíc židovských spoluobčanů do Terezína. Většina z nich byla zavražděna v nacistických koncentračních táborech. Díky siru Wintonovi byly tou dobou stovky československých dětí v bezpečí a do transportů nemusely. Rádi bychom, aby ulice vedoucí kolem tohoto nádraží, a tedy kolem Památníku ticha, nesla jméno Nicholase Wintona,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Sedmá městská část z tohoto důvodu žádá hlavní město Prahu, aby po siru Nicholasi Wintonovi byla pojmenována ulice v rozvojovém území Holešovice Bubny-Zátory, na které Rada hl. m. Prahy odsouhlasila zpracování územní studie.

„V zadání územní studie požadujeme, aby nové ulice spojily Holešovice, Bubny a Letnou do jednoho celku. Území rozdělená železnicí byla od počátku plánovaná tak, aby se v budoucnosti propojila, tomu odpovídá také vzájemná pozice ulic Veletržní a Dělnické, které jsou součástí hlavní urbanistické osy vedoucí od Hradu přes Libeňský most na východní okraj města. Nová ulice, která je propojí, bude v blízkosti Bubenského nádraží. Považujeme proto její pojmenování po siru Nicholasi Wintonovi za důstojný příspěvek k udržení historické paměti místa,“ řekla radní Prahy 7 Lenka Burgerová.Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru