dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Pražská politika

Praha 7: 2. místo v anketě Město pro byznys

MČ Praha 7 je podle letošního srovnávacího výzkumu Město pro byznys druhou podnikatelsky nejpřívětivější městskou částí v Praze. Praha 7 tak letos navázala na 2. místo, které v tomto výzkumu obsadila v roce 2012. Nejlépe z celé Prahy dopadla sedmá městská část v hodnocení elektronické komunikace.

Výzkum Město pro byznys, který pořádá týdeník Ekonom, zahrnuje hodnocení podnikatelského prostředí a přístupu úřadů. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

„Ocenění Prahy 7 nás samozřejmě těší, jsme si nicméně vědomí toho, že náleží ještě předchozímu vedení. V každém případě je vždy co zlepšovat, proto se budeme snažit přicházet s nápady, které přispějí k dalšímu rozvoji podnikatelského prostředí v naší městské části,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský.

Obce a městské části jsou ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnoceny na základě 34 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Mezi významná posuzovaná kritéria patří hospodaření městských částí, práce úředníků, ale i nezaměstnanost, dopravní dostupnost, ceny pozemků a bytů, výše platů aj.

Praha 7 zaznamenala výborný výsledek především v testu elektronické komunikace, ve kterém dopadla nejlépe z celého hlavního města.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru