Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 plánuje koupit nebytové prostory v rezidenčním projektu na Vítězném náměstí
Projekt Victoria Palace bude mít po dokončení osm nadzemních podlaží. Foto: Jan Puci

Praha 6 plánuje koupit nebytové prostory v rezidenčním projektu na Vítězném náměstí

Na roky nezastavěné parcele na Vítězném náměstí v Dejvicích vzniká rezidenční projekt Victoria Palace, který po dokončení na přelomu let 2023 a 2024 nabídne třiadevadesát luxusních bytů. Radnice Prahy 6 si při prodeji pozemku, který soukromý investor potřebuje k realizaci projektu, vymínila, že v domě bude mít možnost koupě nebytových prostor v přízemí. Plánuje v nich zřídit samoobsluhu potravin, informoval server Pražský patriot starosta Jakub Stárek (ODS).

O zástavbě pozemku v severovýchodní části Vítězného náměstí, který se nachází mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská, se hovoří už mnoho let.

V roce 2013 zde měla začít výstavba multifunkčního objektu, který pro PPF Real Estate navrhl Architektonický ateliér Radana Hubičky. Prosklené bílé budově organického tvaru se přezdívalo Lední medvěd. V sedmipodlažní stavbě měly být především kanceláře, ale třeba i kavárna či knihovna. 

Stavba budila rozporuplné reakce mezi odbornou i laickou veřejností. V roce 2015 pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí ke stavbě budovy, investor dostal za úkol projekt upravit, aby byl v souladu s požadavky územního plánu a památkářů.

V roce 2017 skupina PPF po letech debat stavbu a projekt prodala Karlu Pražákovi a skupině Penta. Nový investor se rozhodl postavit na místě bytový projekt Victoria Palace, který navrhnul ateliér architekta Jakuba Ciglera. Projekt nyní vzniká, luxusní byty se už prodávají. Cena některých? I přes třicet milionů korun.

V přízemí vzniknou nebytové prostory, na jejichž nákup má předkupní právo Praha 6. „Když městská část prodávala pozemky potřebné k realizaci projektu, vymínila si, že bude mít právo si prostory ve Viktoria Palace koupit,“ uvedl starosta Prahy 6 Jakub Stárek. Městská část dostala za pozemky 120 milionů korun.

Ve smlouvě s investorem si Praha 6 dohodla, že až bude nebytové prostory kupovat, tak za ně nezaplatí víc, než kolik dostala za pozemky. Ocenění prostor vznikne na základě znaleckého posudku, který bude vytvořen až po dokončení stavby, což je plánováno zhruba za rok. Ať už posudek určí jakoukoli hodnotu, Praha 6 zaplatí v případě zájmu o koupi jen zmíněných 120 milionů. To je strop. 

„Majitel Victoria Palace sežene nájemce podle požadavků, které se Praha 6 stanoví. Určitě to bude občanská vybavenost, máme představu, že by tam fungovala prodejna potravin,“ sdělil Stárek. Podle něj radnice bude mít z nájmu trvalý příjem, ze kterého bude financovat aktivity městské části, například z oblasti sportu. 


Autor: Jan Puci

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru