Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 plánuje koupit nebytové prostory v rezidenčním projektu na Vítězném náměstí
Projekt Victoria Palace bude mít po dokončení osm nadzemních podlaží. Foto: Jan Puci

Praha 6 plánuje koupit nebytové prostory v rezidenčním projektu na Vítězném náměstí

Na roky nezastavěné parcele na Vítězném náměstí v Dejvicích vzniká rezidenční projekt Victoria Palace, který po dokončení na přelomu let 2023 a 2024 nabídne třiadevadesát luxusních bytů. Radnice Prahy 6 si při prodeji pozemku, který soukromý investor potřebuje k realizaci projektu, vymínila, že v domě bude mít možnost koupě nebytových prostor v přízemí. Plánuje v nich zřídit samoobsluhu potravin, informoval server Pražský patriot starosta Jakub Stárek (ODS).

O zástavbě pozemku v severovýchodní části Vítězného náměstí, který se nachází mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská, se hovoří už mnoho let.

V roce 2013 zde měla začít výstavba multifunkčního objektu, který pro PPF Real Estate navrhl Architektonický ateliér Radana Hubičky. Prosklené bílé budově organického tvaru se přezdívalo Lední medvěd. V sedmipodlažní stavbě měly být především kanceláře, ale třeba i kavárna či knihovna. 

Stavba budila rozporuplné reakce mezi odbornou i laickou veřejností. V roce 2015 pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí ke stavbě budovy, investor dostal za úkol projekt upravit, aby byl v souladu s požadavky územního plánu a památkářů.

V roce 2017 skupina PPF po letech debat stavbu a projekt prodala Karlu Pražákovi a skupině Penta. Nový investor se rozhodl postavit na místě bytový projekt Victoria Palace, který navrhnul ateliér architekta Jakuba Ciglera. Projekt nyní vzniká, luxusní byty se už prodávají. Cena některých? I přes třicet milionů korun.

V přízemí vzniknou nebytové prostory, na jejichž nákup má předkupní právo Praha 6. „Když městská část prodávala pozemky potřebné k realizaci projektu, vymínila si, že bude mít právo si prostory ve Viktoria Palace koupit,“ uvedl starosta Prahy 6 Jakub Stárek. Městská část dostala za pozemky 120 milionů korun.

Ve smlouvě s investorem si Praha 6 dohodla, že až bude nebytové prostory kupovat, tak za ně nezaplatí víc, než kolik dostala za pozemky. Ocenění prostor vznikne na základě znaleckého posudku, který bude vytvořen až po dokončení stavby, což je plánováno zhruba za rok. Ať už posudek určí jakoukoli hodnotu, Praha 6 zaplatí v případě zájmu o koupi jen zmíněných 120 milionů. To je strop. 

„Majitel Victoria Palace sežene nájemce podle požadavků, které se Praha 6 stanoví. Určitě to bude občanská vybavenost, máme představu, že by tam fungovala prodejna potravin,“ sdělil Stárek. Podle něj radnice bude mít z nájmu trvalý příjem, ze kterého bude financovat aktivity městské části, například z oblasti sportu. 


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru