Dnes Neděle - jasno -4°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 6 plánuje koupit nebytové prostory v rezidenčním projektu na Vítězném náměstí
Projekt Victoria Palace bude mít po dokončení osm nadzemních podlaží. Foto: Jan Puci

Praha 6 plánuje koupit nebytové prostory v rezidenčním projektu na Vítězném náměstí

Na roky nezastavěné parcele na Vítězném náměstí v Dejvicích vzniká rezidenční projekt Victoria Palace, který po dokončení na přelomu let 2023 a 2024 nabídne třiadevadesát luxusních bytů. Radnice Prahy 6 si při prodeji pozemku, který soukromý investor potřebuje k realizaci projektu, vymínila, že v domě bude mít možnost koupě nebytových prostor v přízemí. Plánuje v nich zřídit samoobsluhu potravin, informoval server Pražský patriot starosta Jakub Stárek (ODS).

O zástavbě pozemku v severovýchodní části Vítězného náměstí, který se nachází mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská, se hovoří už mnoho let.

V roce 2013 zde měla začít výstavba multifunkčního objektu, který pro PPF Real Estate navrhl Architektonický ateliér Radana Hubičky. Prosklené bílé budově organického tvaru se přezdívalo Lední medvěd. V sedmipodlažní stavbě měly být především kanceláře, ale třeba i kavárna či knihovna. 

Stavba budila rozporuplné reakce mezi odbornou i laickou veřejností. V roce 2015 pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí ke stavbě budovy, investor dostal za úkol projekt upravit, aby byl v souladu s požadavky územního plánu a památkářů.

V roce 2017 skupina PPF po letech debat stavbu a projekt prodala Karlu Pražákovi a skupině Penta. Nový investor se rozhodl postavit na místě bytový projekt Victoria Palace, který navrhnul ateliér architekta Jakuba Ciglera. Projekt nyní vzniká, luxusní byty se už prodávají. Cena některých? I přes třicet milionů korun.

V přízemí vzniknou nebytové prostory, na jejichž nákup má předkupní právo Praha 6. „Když městská část prodávala pozemky potřebné k realizaci projektu, vymínila si, že bude mít právo si prostory ve Viktoria Palace koupit,“ uvedl starosta Prahy 6 Jakub Stárek. Městská část dostala za pozemky 120 milionů korun.

Ve smlouvě s investorem si Praha 6 dohodla, že až bude nebytové prostory kupovat, tak za ně nezaplatí víc, než kolik dostala za pozemky. Ocenění prostor vznikne na základě znaleckého posudku, který bude vytvořen až po dokončení stavby, což je plánováno zhruba za rok. Ať už posudek určí jakoukoli hodnotu, Praha 6 zaplatí v případě zájmu o koupi jen zmíněných 120 milionů. To je strop. 

„Majitel Victoria Palace sežene nájemce podle požadavků, které se Praha 6 stanoví. Určitě to bude občanská vybavenost, máme představu, že by tam fungovala prodejna potravin,“ sdělil Stárek. Podle něj radnice bude mít z nájmu trvalý příjem, ze kterého bude financovat aktivity městské části, například z oblasti sportu. 


Autor: Jan Puci

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru