dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Zpravodajství

Praha 6 zná vítězné projekty v rámci „Mám nápad pro Šestku“

Městská část Praha 6 vyhlásila v listopadu loňského roku projekt participativního rozpočtu „Mám nápad pro Šestku“, jehož cílem bylo dát obyvatelům možnost navrhnout a posléze i rozhodnout, co by chtěli mít ve svém okolí. Z rozpočtu městské části byla vyčleněna částka 5 milionů korun na tuto úpravu veřejných prostranství. 

„Potvrdilo se, že participace a aktivní zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů samosprávy má smysl a že je to správná myšlenka,“ uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). „První ročník nám ukázal směr, kterým má Praha 6 jít, a já doufám, že se nám ho podaří v budoucnu společně udržet.“

Veřejností bylo navrženo celkem 67 projektů, ze kterých bylo analýzou prověřování proveditelnosti a realizovatelnosti vybráno celkem 38. Ty se ještě následně rozdělily na malé a velké projekty. Každý měl možnost odevzdat plusové a mínusové hlasy prostřednictvím webové stránky www.napadprosestku.cz, a to od 1. do 15. června. Po sečtení všech odevzdaných hlasů, kterých bylo celkem 2 949, bude městská část realizovat celkem 12 projektů.

„Zavádění participace přirovnávám v nadsázce k zavádění elektřiny. Bez vtažení ‎veřejnosti do rozhodování o rozvoji veřejného prostoru nebude komunální politika v blízké budoucnosti vůbec možná,“ komentuje pilotní participační projekt v Praze 6 Jan Lacina (STAN), garant projektu „Mám nápad pro Šestku“ a zástupce starosty pro otevřenou radnici.

Seznam výherních projektů:

-          Multifunkční prostor – Letní kino v Praze 6

-          Komunitní zahrada LIBÓZA

-          HRAVÁ BÁBA – bojovka, bosá stezka, lesopark, interaktivní lesní hřiště

-          Plivátko žije! (úprava a doplnění vybavení parku Smiřického v Břevnově)

-          Centrum Liboce (umístění herních prvků pro děti a městského mobiliáře)

-          Břevnovské grilovací a piknikové místo na Ladronce

-          Náměstí s parkem na Petřinách

-          Obnovení altánu na Primátorské stezce v Divoké Šárce

-          B+R Podbaba – parkování jízdních kol u stanice vlaku

-          Kuličkový areál

-          Stromy do ulice Nad Závěrkou

-          Zřízení odpočinkového místa s lavičkou u konečné stanice tramvají Bílá Hora


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru