Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 6 zkušebně omezila dopravu v Koulově ulici
Omezení bude zkušebně do konce roku. Foto: Praha 6

Praha 6 zkušebně omezila dopravu v Koulově ulici

Vzhledem k oprávněným stížnostem obyvatel Koulovy ulice na množství dopravy, která směřuje na Hanspaulku nebo do areálu dejvického kampusu, se radnice prahy 6 rozhodla k omezení dopravy v tomto úseku.

Zabrání se tím tranzitní dopravě na místní komunikaci III. třídy, určené pro obsluhu jednotlivých nemovitostí. Ta se přesune na páteřní komunikace I. a II. třídy.

„Řešení, navržené v rámci obsáhlé diskuze v Komisi dopravní, bylo jednomyslně schváleno všemi přítomnými členy komise jako přínosné pro místní obyvatele a akceptovatelné pro ostatní účastníky silničního provozu,“ informovala městská část.

Omezení bude zkušebně do konce roku, pak se rozhodne, zda se úprava ponechá, pozmění nebo zruší.

Cyklisté mohou použít průjezd v trase Jugoslávských partyzánů – vpravo Čínská – vlevo Koulova při prodloužení trasy o cca 45 m, případně kolo převést přes chodník okolo citybloků a pokračovat v původní trase.
Autor: Alo

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Další články
Nahoru