Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 zkušebně omezila dopravu v Koulově ulici
Omezení bude zkušebně do konce roku. Foto: Praha 6

Praha 6 zkušebně omezila dopravu v Koulově ulici

Vzhledem k oprávněným stížnostem obyvatel Koulovy ulice na množství dopravy, která směřuje na Hanspaulku nebo do areálu dejvického kampusu, se radnice prahy 6 rozhodla k omezení dopravy v tomto úseku.

Zabrání se tím tranzitní dopravě na místní komunikaci III. třídy, určené pro obsluhu jednotlivých nemovitostí. Ta se přesune na páteřní komunikace I. a II. třídy.

„Řešení, navržené v rámci obsáhlé diskuze v Komisi dopravní, bylo jednomyslně schváleno všemi přítomnými členy komise jako přínosné pro místní obyvatele a akceptovatelné pro ostatní účastníky silničního provozu,“ informovala městská část.

Omezení bude zkušebně do konce roku, pak se rozhodne, zda se úprava ponechá, pozmění nebo zruší.

Cyklisté mohou použít průjezd v trase Jugoslávských partyzánů – vpravo Čínská – vlevo Koulova při prodloužení trasy o cca 45 m, případně kolo převést přes chodník okolo citybloků a pokračovat v původní trase.
Autor: Alo

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru