Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 zkušebně omezila dopravu v Koulově ulici
Omezení bude zkušebně do konce roku. Foto: Praha 6

Praha 6 zkušebně omezila dopravu v Koulově ulici

Vzhledem k oprávněným stížnostem obyvatel Koulovy ulice na množství dopravy, která směřuje na Hanspaulku nebo do areálu dejvického kampusu, se radnice prahy 6 rozhodla k omezení dopravy v tomto úseku.

Zabrání se tím tranzitní dopravě na místní komunikaci III. třídy, určené pro obsluhu jednotlivých nemovitostí. Ta se přesune na páteřní komunikace I. a II. třídy.

„Řešení, navržené v rámci obsáhlé diskuze v Komisi dopravní, bylo jednomyslně schváleno všemi přítomnými členy komise jako přínosné pro místní obyvatele a akceptovatelné pro ostatní účastníky silničního provozu,“ informovala městská část.

Omezení bude zkušebně do konce roku, pak se rozhodne, zda se úprava ponechá, pozmění nebo zruší.

Cyklisté mohou použít průjezd v trase Jugoslávských partyzánů – vpravo Čínská – vlevo Koulova při prodloužení trasy o cca 45 m, případně kolo převést přes chodník okolo citybloků a pokračovat v původní trase.
Autor: Alo

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru