dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská politika

Praha 6: zastávka U Kaštanu - radnice pro, ale vinou několika zastupitelů v ohrožení

Plánovaná rekonstrukce tramvajové trati Bělohorská měla vyřešit také stávající zastávku U Kaštanu. Společně s občany prosazovala zachování této zastávky také Rada městské části Praha 6 a zároveň rada schválila, že investorovi rekonstrukce pražskému dopravnímu podniku poskytne 1,5 milionu korun. Vše ale záviselo na hlasování zastupitelů. Po dnešním jednání zastupitelstva, kdy 2 zastupitelé hlasovali proti a 8 se hlasování zdrželo, je ale téměř jisté, že zastávku U Kaštanu nahradí naplánovaná zastávka s pracovním názvem Poliklinika Břevnov.

„Rada, občané, živnostníci a občanské iniciativy – my všichni jsme si přáli zachování zastávky U Kaštanu a rada městské části jim vyšla vstříc. Dopravní podniku rada jasně řekla, že si nepřejeme její rušení a na rekonstrukci zastávky jsme schválili poskytnutí mimořádného finančního příspěvku. Jenže tím, že někteří z koaličních i opozičních zastupitelů záměr rady nepodpořili, teď budou občané velmi nemile překvapeni a jednotliví zastupitelé, kteří se postavili proti radě nebo se hlasování zdrželi, teď mají občanům co vysvětlovat,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.
 
Přesun zastávky U Kaštanu o cca 170 m východním směrem (směrem zpět do centra k dnešnímu přechodu pro chodce u ulice Šultysova) s pracovním názvem Poliklinika Břevnov oznámil Dopravní podnik hlavního města Prahy jako investor stavby. A to proti vůli radnice, občanů, živnostníků a dalších iniciativ.
 
Rekonstrukce trati má začít 28. června a skončit 29. srpna letošního roku. Již začala oprava tramvajového obratiště Vypich. Rekonstruovat se bude trať v délce 2 654 metrů a rekonstrukce bude probíhat od křižovatky s ulicí Ankarskou po ulici Pod Královkou a to včetně kolejí ve smyčce Vypich. Součástí je take úprava šesti tramvajových zastávek – Vypich, Říčanova, Břevnovský klášter, U Kaštanu, Drinopol a Marjánka. Zastávky budou bezbariérové a některé s přístřeškem. Počítá se take s některými úpravami přechodů pro chodce.
 
Například zastávka Vypich má být v obou směrech sdružená pro tramvaje i autobusy a při přestupu se tak cestující vyhnou mnohdy nebezpečnému přecházení vozovky. Konstrukce tramvajové trati má stát na betonových pražcích ve štěrkovém loži. Část Ankarská – Tomanova má být zakryta živičným povrchem pro možné pojíždění autobusy. Úseky mezi ulicí Patočkova a smyčkou Královka a také mezi ulicí Falcká a zastávkou Obora Hvězda budou zatravněny.

Přehled hlasování naleznou občané na webu www.praha6.cz


Další články
Nahoru