Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 6 zahájí na podzim úpravy parku v Bubenči, budou stát dvacet milionů korun
Radnice připravuje rehabilitaci západní části parku. Vizualizace: Praha 6

Praha 6 zahájí na podzim úpravy parku v Bubenči, budou stát dvacet milionů korun

Park Generála Lázaro Cárdenase v Bubenči se dočká revitalizace, lepší povrchy budou mít cesty. Do konce prázdnin chce vedení městské části vybrat zhotovitele. Realizace  by měla začít na podzim, s dokončením úprav se počítá na jaře. Celkové náklady by měly být 20 milionů korun + DPH.  Informoval o tom místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).  

Park Generála Lázaro Cárdenase v Praze 6-Bubenči vznikl na začátku 20. století a po mexickém generálovi a politikovi Lázaro Cárdenasovi byl pojmenován v roce 2000. V parku najdete tři sochy – Simona Bolívara u ulice Antonína Čermáka, dvě busty u střední příčné cesty – volně stojící busta Benita Chuareze na sloupku a nový pomník – busta Bernardo O´Higginse na kamenném pylonu.

V současné době je plocha parku v horní části hustě porostlá stromy, ve spodní části je dřevin méně. „Parkem prochází několik chodníků a širších zpevněných ploch, které jsou ve velmi špatném stavu. Jsou rozpraskané, částečně prorostlé travou," popsal Stárek.  

Kácet se v parku nebude

Praha 6 připravuje rehabilitaci západní části parku, v rámci které dojde k úpravě odpočinkového parkového prostoru. Cílem úprav je zvýšit uživatelskou hodnotu a atraktivitu místa. Proces přípravy probíhal několik let a zahrnoval podle místostarosty i participaci občanů.

V parku je řada vzrostlých stromů, u kterých provádí správce zeleně průběžně nutnou údržbu, včetně nutných prořezů a dosadeb, čištění nízkého keřového patra zeleně pro přehlednost a bezpečnost prostorů. V rámci rehabilitace zpevněných ploch parkového prostoru nebude prováděno kácení.

„Parter parku bude zkvalitněn upravenými parkovými cestami a zpevněnými plochami s novými povrchy. V plánu jsou vodní prvky – fontány ve zpevněné ploše. Součástí rehabilitace jsou lavičky, pítko, stojany na kola a odpadkové koše. Pro provoz fontánek bude nutné vybudovat i podzemní technologickou šachtu a přípojky vody, kanalizace a elektro," řekl Stárek.

2022-park-generala-lazaro-cardenase-2pg Charakter parkové plochy s dominujícími travnatými plochami a vzrostlými stromy bude zachován. Navrhované úpravy parku zachovávají jeho stávající funkci. Autorem projektu úpravy je architekt Luboš Pata z atelieru PATA & FRYDECKÝ architekti s.r.o.

„Na rehabilitaci parku Generála Lázaro Cárdenase del Rio naváže rekonstrukce ulic Antonína Čermáka a Maďarské. Jejich součástí bude rehabilitace chodníků kolem parku, připojení východního zeleného ostrůvku s pěší plochou u ulice Ve Strži k parku a vytvoření dlážděného náměstíčka se stromy u ulice Maďarské na vyústění ulic De Gaulla a Na Marně. Plochy parku a nové prostory mají být doplněny plastikami podle konceptu šesté městské části," dodal místostarosta.


Autor: Jan Puci

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru