Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 6 zahájí na podzim úpravy parku v Bubenči, budou stát dvacet milionů korun
Radnice připravuje rehabilitaci západní části parku. Vizualizace: Praha 6

Praha 6 zahájí na podzim úpravy parku v Bubenči, budou stát dvacet milionů korun

Park Generála Lázaro Cárdenase v Bubenči se dočká revitalizace, lepší povrchy budou mít cesty. Do konce prázdnin chce vedení městské části vybrat zhotovitele. Realizace  by měla začít na podzim, s dokončením úprav se počítá na jaře. Celkové náklady by měly být 20 milionů korun + DPH.  Informoval o tom místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).  

Park Generála Lázaro Cárdenase v Praze 6-Bubenči vznikl na začátku 20. století a po mexickém generálovi a politikovi Lázaro Cárdenasovi byl pojmenován v roce 2000. V parku najdete tři sochy – Simona Bolívara u ulice Antonína Čermáka, dvě busty u střední příčné cesty – volně stojící busta Benita Chuareze na sloupku a nový pomník – busta Bernardo O´Higginse na kamenném pylonu.

V současné době je plocha parku v horní části hustě porostlá stromy, ve spodní části je dřevin méně. „Parkem prochází několik chodníků a širších zpevněných ploch, které jsou ve velmi špatném stavu. Jsou rozpraskané, částečně prorostlé travou," popsal Stárek.  

Kácet se v parku nebude

Praha 6 připravuje rehabilitaci západní části parku, v rámci které dojde k úpravě odpočinkového parkového prostoru. Cílem úprav je zvýšit uživatelskou hodnotu a atraktivitu místa. Proces přípravy probíhal několik let a zahrnoval podle místostarosty i participaci občanů.

V parku je řada vzrostlých stromů, u kterých provádí správce zeleně průběžně nutnou údržbu, včetně nutných prořezů a dosadeb, čištění nízkého keřového patra zeleně pro přehlednost a bezpečnost prostorů. V rámci rehabilitace zpevněných ploch parkového prostoru nebude prováděno kácení.

„Parter parku bude zkvalitněn upravenými parkovými cestami a zpevněnými plochami s novými povrchy. V plánu jsou vodní prvky – fontány ve zpevněné ploše. Součástí rehabilitace jsou lavičky, pítko, stojany na kola a odpadkové koše. Pro provoz fontánek bude nutné vybudovat i podzemní technologickou šachtu a přípojky vody, kanalizace a elektro," řekl Stárek.

2022-park-generala-lazaro-cardenase-2pg Charakter parkové plochy s dominujícími travnatými plochami a vzrostlými stromy bude zachován. Navrhované úpravy parku zachovávají jeho stávající funkci. Autorem projektu úpravy je architekt Luboš Pata z atelieru PATA & FRYDECKÝ architekti s.r.o.

„Na rehabilitaci parku Generála Lázaro Cárdenase del Rio naváže rekonstrukce ulic Antonína Čermáka a Maďarské. Jejich součástí bude rehabilitace chodníků kolem parku, připojení východního zeleného ostrůvku s pěší plochou u ulice Ve Strži k parku a vytvoření dlážděného náměstíčka se stromy u ulice Maďarské na vyústění ulic De Gaulla a Na Marně. Plochy parku a nové prostory mají být doplněny plastikami podle konceptu šesté městské části," dodal místostarosta.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru