Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 vyzvala magistrát k jednání o výkupu či směně pozemků u Džbánu
Podzimní pohled na vodní nádrž Džbán. Foto: Daniel Baránek / Wikimedia Commons

Praha 6 vyzvala magistrát k jednání o výkupu či směně pozemků u Džbánu

Radnice Prahy 6 vyzvala magistrát, aby začal jednat s vlastníky pozemků u koupaliště Džbán o jejich výkupu nebo směně. Na pondělním jednání o tom rozhodli zastupitelé městské části. Ti zároveň schválili odmítavé stanovisko k jakékoliv výstavbě v okolí koupaliště. Zastupitelé Prahy v minulém týdnu odmítli podnět ke změně územního plánu, která by umožnila firmě Molepo na pozemcích stavět. Proti výstavbě se postavili i místní obyvatelé, kteří sepsali petici. Firma Molepo je vlastníkem pozemků od roku 2012.

Zastupitelé se usnesli na tom, že pro radnici je prvořadé, aby areál sloužil veřejnosti. „Ve spolupráci s hlavním městem jsme proto připraveni jednat o směně a výkupu pozemků. Pokud bychom dostali pozemky kolem vodní nádrže pod vlastní kontrolu, můžeme pracovat na revitalizaci areálu," uvedl místostarosta Jakub Stárek (ODS).

Městská část by chtěla ze Džbánu vybudovat sportovně-rekreační areál. Kromě možnosti koupání by zde byly rovněž další možnosti trávení volného času.

Území okolo nádrže je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí. Podle nynější podoby územního plánu lokalita slouží výhradně odpočinku a rekreaci.

Firma chtěla v lokalitě stavět už dříve. Plán ale tehdy narazil na odpor obyvatel Prahy 6 a vedení radnice. Veřejnost se proti výstavbě ozvala i nyní. Petici proti zástavbě pozemků podepsalo asi 9000 lidí.

Firma Molepo získala celý areál v roce 2012 za zhruba 53 milionů korun a byla jediným účastníkem dražby majetku likvidovaného státního podniku Pražská kanalizace a vodní toky.

Lídr Prahy Sobě Jan Čižinský v minulém týdnu označil tehdejší postup, u kterého byli někteří současní zastupitelé ODS, za nestandardní. Vyzval firmu, aby pozemky převedla zpět na město za tehdejší cenu. Zástupci firmy i ODS kritiku tehdejšího postupu ostře odmítli.


Autor: ČTK

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Dnes v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru