Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - jasno 24°C
Čtvrtek 19. 6. 2025
Svátek má Leoš
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Doprava

Praha 6 vyznačila nové cykloobousměrky v Bubenči

V ulicích Pelléova a Slavíčkova v Dejvicích přibyly nové cykloobousměrky. Opatření usnadní lidem na kolech bezpečný a pohodlný průjezd mezi Bubenčí, Dejvicemi a centrem města, a zároveň nabídnou alternativu k frekventovaným ulicím.

Na části ulice Pelléova, mezi křižovatkami s ulicemi Pod Kaštany a Ronalda Reagana, vznikla nová cykloobousměrka v délce zhruba 150 metrů. Nově vyznačený úsek přímo navazuje na dříve existující cykloobousměrku ve stejné ulici vedoucí k ulici Milady Horákové. Lidé na kolech tak mohou snadněji projíždět Dejvicemi bez nutnosti stoupat v dopravně zatíženější ulici Československé armády.

Podbarvený cyklopruh poskytuje ochranu
Na legální jízdu v protisměru upozorňují cyklo-piktokoridory a na konci nové cykloobousměrky také červeně podbarvený cyklopruh chráněný balisety. Ty upozorňují řidiče na pohyb lidí na kolech tam, kde je to z hlediska bezpečnosti nejdůležitější.

Nové klidné zkratky
Současně byla vyznačena i cykloobousměrka v ulici Slavíčkova, která navazuje na již dříve existující cykloobousměrku v Pelléově. Lidé tak nově získali možnost pohodlně projet na kolech skrze klidnou velvyslaneckou čtvrť a vyhnout se frekventované ulici Milady Horákové.

Díky této nové trase je možné z ulice Slavíčkova pokračovat do ulice Vorlíkova, překonat ulici Milady Horákové po přejezdu a následně využít stávající cyklostezky směrem na Letnou nebo do Letenských sadů – a to prakticky bez kontaktu s rušným automobilovým provozem.

Radní pro dopravu Prahy 6, Ondřej Matěj Hrubeš (ODS), řekl, že v Pelléově vznikne cyklopruh i po směru jízdy: „Na podněty občanů jsme nechali prodloužit cykloobousměrku v Pelléově ulici a zároveň připravujeme cyklo opatření i pro jízdu ve směru Milady Horákové – Pod Kaštany.“

Opatření vznikla díky podnětům od občanů a ukazují, jak mohou lidé aktivně přispívat ke zlepšování podmínek pro cyklodopravu – podněty lze i nadále zasílat úřadu městské části Praha 6.

„Nové cykloobousměrky často vznikají na základě podnětů občanů. Každý námět nechávám prověřit z dopravně-bezpečně dopravního pohledu a pokud to lze, realizuje se,“ doplnil radní.





Autor: Alo

Sto let autobusů v Praze: Slavnostní průvod legend i současnosti

16. června 2025 v 18:41

Dopravní podnik slaví 100 let od zahájení pravidelného provozu autobusů v metropoli stylově – slavnostním průvodem historických i současných autobusů, který se uskuteční v neděli 22. června od 9 hodin na Staroměstském náměstí.

Praha 6 zve na jízdu historickou tramvají

16. června 2025 v 18:35

Pro obyvatele Prahy 6 připravil radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš komentovanou jízdu historickou tramvají.

Kokořínský Cyklobus vyjede v polovině června

13. června 2025 ve 13:39

Letní sezóna přeje výletům. Od 15. června do 28. září se opět díky spolupráci Středočeského a Libereckého kraje rozjíždí cyklobus na lince 697, který umožňuje pohodlnou přepravu jízdních kol o víkendech mezi Mšenem, Dubou, hradem Houska a Doksy.

Letňany: Dopravní informace ke koncertu Bruce Springsteena

13. června 2025 v 05:37

Už v neděli 15. června se na Letišti Letňany koná koncert Bruce Springsteena. Praha 18 má pro návštěvníky důležité dopravní informace.

Praha 4 pokračuje ve spolupráci se síťaři při opravách chodníků a vozovek

12. června 2025 v 07:18

Praha 4 dále pokračuje v novém přístupu k opravám chodníků, který klade důraz na spolupráci a efektivní využití veřejných prostředků. V ulicích Rostislavova, U Křížku a Mojmírova dojde společně s pokládkou kabelů k souběžným obnovám chodníků, v návaznosti na pokládku kabelů bude vyměněn asfaltový...

Dočasné uzavření Strakovy ulice

9. června 2025 v 08:43

Dočasná uzavírka Strakovy ulice v úseku Tupolevova × výjezd z garáže OC Letňany proběhne během akce Letňany nejen dětem. Uzavírka potrvá od 13. června od 14 hodin do 14. června do 24 hodin.

Komentovaná procházka s výkladem po stanicích metra A

7. června 2025 v 07:51

Komentovaná procházka po stanicích metra A z Dejvic do Motola pro obyvatele Prahy 6 se koná 11. června.

Další články
Nahoru