dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Praha 6 vytvořila mapu bezbariérovosti

Matky s kočárky, senioři či vozíčkáři narážejí v Praze na spoustu bariér. Když se chystají někam v metropoli cestovat, předem neví, na jaké překážky narazí. Alespoň v Praze 6 jim pomůže mapa bezbariérovosti. Webové stránky přinášejí užitečné informace o míře přístupnosti více než stovky vybraných objektů na území Prahy 6.

„Žádná jiná pražská městská část zatím takovou mapu bezbariérovosti nemá. Praktický průvodce popisuje přístupnost 115 objektů na území šesté městské části. Obsahuje úřady, školy, zdravotnické instituce, lékaři, pošty, obchody, banky, divadla a památky,“ říká Petr Ayeboua, radní Prahy 6 pro sociální oblast MČ Praha 6.

Bezbarierova6.cz pomáhá lidem s těžkým tělesným postižením, ale i těm, kteří mohou mít pohyblivost sníženu krátkodobě, rodičům s malými dětmi nebo seniorům naplánovat bezbariérovou trasu nebo přístupnost objektů ještě před tím, než vyrazí do terénu.

Nechybí ani tištěný atlas

„Často chybí detailní informace o přístupnosti veřejných objektů či dopravy bez bariér. Velmi oceňuji, že webové stránky „Šestka bez bariér“ jsou přehledné, intuitivní, ikonky jsou plnohodnotné a na první pohled srozumitelné,“ říká předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

„Věřím, že Praha 6 na webových stránkách bude ještě dále pracovat tak, aby je plně přizpůsobila návštěvníkům se zrakovým postižením. Lze si jen přát, aby obdobné weby měla všechna města,“ dodává.

Už teď je vedle stránek bezbarierova6.cz k dispozici tištěná brožura „Šestka bez bariér“. Tento atlas je možné dostat v tištěné podobě na informačních centrech Městské části Praha 6 a kdokoliv si ho může také stáhnout ze stránek bezbarierova6.cz v PDF dokumentu.

„Do budoucna chceme, aby stránky byly preciznější a aby si jejich prostřednictvím lidé rychle a jednoduše naplánovali trasu do nejmenších detailů,“ sděluje radní Petr Ayeboua.


Další články
Nahoru