dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C

Praha 6 vyhlašuje program Aktivní Šestka

Městská rada odsouhlasila vyhlášení jednoletého dotačního programu Aktivní Šestka. Ten je určen sportovním a volnočasovým organizacím, které se věnují dětem a mládeži na území Prahy 6. Celkový objem finančních prostředků v programu činí čtyři miliony korun.

Rada městské části Praha 6 na svém jednání schválila vyhlášení dotačního programu na podporu pravidelné činnosti sportovních a volnočasových organizací v roce 2016 s názvem Aktivní Šestka. Program je specificky zacílen na organizace pracující s dětmi a mládeží do 26 let na území městské části Praha 6.

„Prioritou programu je podpořit spolky, které se dlouhodobě a pravidelně věnují dětem a mládeži v rámci sportovních a volnočasových aktivit a které nabízejí naší nejmladší generaci smysluplné využití volného času. Pokud si přejeme u naší nejmladší generace podporovat mezilidské vztahy, rozvíjet schopnosti a dovednosti, které napomohou k jejímu budoucímu spokojenému a úspěšnému životu, je nezbytné vytvářet co možná nejlepší podmínky právě těm, kteří pro ně tyto aktivity připravují a kterých se děti i mladí lidé účastní ze svého vlastního zájmu a dobrovolně,“ uvedl radní Libor Bezděk, zodpovědný za oblast sportu a volného času.

Celkový objem veškerých přerozdělovaných finančních prostředků v rámci programu činí čtyři miliony korun. Jde o přerozdělení dotace z rozpočtu hl. m. Prahy z odvodu z hazardu. O dotaci budou moct žádat sportovní a volnočasové organizace s působností na území Prahy 6 vykonávající svou činnost alespoň 2 roky. Jejich členská základna musí nadto sestávat minimálně z 20 osob ve věku do 26 let.

Úspěšný žadatel obdrží paušální částku ve výši minimálně 10 tisíc korun. Výše dalších prostředků pak bude vypočítána jak podle počtu členů, tak především podle časového rozsahu nabízených aktivit.


Acise a Galateu v Händelově opeře ztvární operní pěvci i loutky

Dnes v 08:47

Soubor staré hudby Collegium Marianum s mezinárodním renomé uvede v neděli 26. listopadu v Divadle ABC pastorální operu Georga Fridricha Händela Acis a Galatea v originálním společném nastudování s loutkovým divadlem Buchty a loutky. Unikátní představení je součástí podzimních Barokních večerů,...

Výstava: Pištěk u Sklenáře

Dnes v 07:22

Galerie Zdeněk Sklenář v Salvátorské 6 představuje do 9. prosince výstavu Theodora Pištěka, předního českého malíře a návrháře kostýmů – držitele Oscara za kostýmní realizaci filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Malostranská – Chotkovy sady: Nepojedou tramvaje

Dnes v 07:07

Z důvodu opravy tramvajové trati je od dnešní dne do pondělí 4. prosince do 0.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady.

Vánoční jarmark v Sue Ryder

Dnes v 06:59

Adventně se naladit můžete dnes od 10 do 18 hodin na jarmarku v Michelském dvoře.

Předvánoční oslava polévek v Karlíně

Dnes v 06:52

Už naše babičky říkaly, že polévka je grunt a základ každého dne. Různé druhy polévek a příjemný doprovodný program najdete dnes od 8 do 14 hodin na Karlínském farmářském trhu.

Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru