dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Praha 6 vydala přes 1000 voličských průkazů

Městská část Praha 6 dnes po jedenácté hodině vydala už 1000 voličských průkazů. A počet zájemců stoupá každou hodinou. K úterní třetí hodině odpoledne jich bylo vydáno přesně 1089. Písemné žádosti o voličských průkaz musí být doručeny se všemi náležitostmi na úřad nejpozději do pátku 18. října 2013. Osobní příjem žádostí a výdej voličských průkazů končí ve středu 23. října 2013. Městská část Praha 6 má 104 volebních okrsků – volebních komisí.

Volič, který bude chtít volit mimo své trvalé bydliště, může požádat o voličský průkaz písemně s úředně ověřeným podpisem, elektronicky s úředně uznávaným elektronickým podpisem, prostřednictvím datové schránky, nebo osobně.

O voličský průkaz lze žádat:

a)        písemně: žadatel doručí (zašle) úřadu písemnou žádost s úředně ověřeným podpisem, a to nejpozději do 7 dnů přede dnem voleb, tj. do pátku  18. 10. 2013 a uvede, na jakou adresu chce voličský průkaz zaslat, nebo že si jej přijde osobně vyzvednout.  Žádosti, podané za splnění zákonných podmínek elektronicky či datovou zprávou, mají stejnou platnost.

b)        osobně: žadatel sepíše (podá) žádost v budově úřadu (nebo v některé informační kanceláři) a uvede, na jakou adresu chce voličský průkaz zaslat, nebo že si jej po 10. 10. 2013 vyzvedne osobně v budově Úřadu městské části Praha 6, Čs. armády 23, případně využije formulář se zmocněním pro jinou osobu k vyzvednutí.

Příjem žádostí a výdej voličských průkazů:

Od čtvrtka 10. 10. 2013 do středy 23. 10. 2013 – v budově Úřadu městské části Praha 6, Čs. armády 23, Praha 6 takto:

pondělí a středa – od 8.00 do 18.00 hodin,

úterý a čtvrtek – od 8.00 do 15.00 hodin,

pátek od 8.00 do 12.00 hodin.

Poslední výdej končí ve středu 23. října 2013 v 16.00 h. 

Ve dvoraně v budově úřadu bude voličský průkaz rovnou na místě vydán. Pouze však jeho osobě, a to po předložení průkazu totožnosti. Nikoli pro manžela, nebo rodiče, nebo jinou třetí osobu, pokud nebude od ní mít plnou moc s úředně ověřeným podpisem.


Tři sestry: Pražský vánoční koncert je téměř vyprodán

Dnes ve 13:43

Kapela Tři sestry odehraje 22. prosince 2017 v Malé sportovní hale v Praze – Holešovicích svůj každoroční tradiční vánoční koncert.  Poslední velká koncertní akce letošního roku, která se uskuteční v rámci společného turné s kapelou Alkehol  – Sudová přitažlivost Radegast tour 2017, jde rychlým...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Další krátké zprávy
Nahoru