Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 vybuduje nové hřiště a zázemí pro fotbalový klub na Břevnově
Opuštěné hřiště začalo psát novou kapitolu před třemi lety z aktivity místních. Foto(2x): unionbrevnov.cz

Praha 6 vybuduje nové hřiště a zázemí pro fotbalový klub na Břevnově

Přerušená více než stoletá tradice bývalých břevnovských klubů SK Břevnov a TJ Slavoj Břevnov byla obnovena v roce 2020, kdy byl z aktivity místních spolků obnoven klub Union Břevnov. Trávník na hřišti a zázemí však mají do ideálního stavu daleko. To by se však mělo v následující letech změnit, Praha 6 plánuje do areálu investovat.

union-brevnov_1 Jak klub Union Břevnov uvádí na svém webu, v šesti týmech nyní sportuje stovka dětí a na třicet dospělých. Praha 6, která má v areálu většinu pozemků svěřených od hlavního města ve správě, podepsala již dříve s klubem memorandum o vzájemné spolupráci. Vše ve snaze vylepšit podmínky pro trénování.  

Část pozemků v areálu hřiště pod strahovskou televizní věží patří ČVUT.  „S univerzitou jsme vstoupili do jednání, abychom mohli pro plánovanou revitalizaci místa využívat i jejich pozemky, studenti ČVUT na oplátku budou moci hřiště za dohodnutých podmínek využívat,“ sdělil statutární místostarosta Prahy 6 Petr Prokop (STAN), do jehož kompetencí patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.

V rámci revitalizace areálu Praha 6 vybuduje nové hřiště s umělou travou a osvětlení, postaví šatny, klubovnu a další zázemí, počítá se i s prostory pro restauraci.

„Areál budeme mít dále ve správě, Unionu Břevnov ho pronajmeme za adekvátní cenu. Nyní platí symbolický nájem korunu ročně,“ popsal záměr radnice Prokop.

Podle něj nyní probíhají projekční práce, obnova areálu se uskuteční v několika fázích. V první vznikne nový povrch hřiště a umělé osvětlení, v druhé se počítá se vznikem odpovídajícího zázemí pro sportovce, v třetí s restaurací.

Finanční náklady jsou odhadovány na 20 až 30 milionů korun, s realizací by se mohlo začít v roce 2024. Se stávajícím hřištěm sousedí plocha, na které se v minulosti také hrál fotbal. Tam se údajně počítá s bytovou výstavbou.


Autor: Jan Puci

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Praha 14 vyhlásila nejlepší sportovce roku

Včera v 09:47

Z havajského Big Islandu přivezla svůj triumf nejlepší sportovkyně Prahy 14 za loňský rok. Vítězkou čtvrtého ročníku už tradiční ankety se stala Bára Besperát. Na společenském večeru, který se na konci března konal v kulturním domě Kyje, za ni převzal cenu manžel Tomáš, protože ona už se...

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Další články
Nahoru