Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 vybuduje nové hřiště a zázemí pro fotbalový klub na Břevnově
Opuštěné hřiště začalo psát novou kapitolu před třemi lety z aktivity místních. Foto(2x): unionbrevnov.cz

Praha 6 vybuduje nové hřiště a zázemí pro fotbalový klub na Břevnově

Přerušená více než stoletá tradice bývalých břevnovských klubů SK Břevnov a TJ Slavoj Břevnov byla obnovena v roce 2020, kdy byl z aktivity místních spolků obnoven klub Union Břevnov. Trávník na hřišti a zázemí však mají do ideálního stavu daleko. To by se však mělo v následující letech změnit, Praha 6 plánuje do areálu investovat.

union-brevnov_1 Jak klub Union Břevnov uvádí na svém webu, v šesti týmech nyní sportuje stovka dětí a na třicet dospělých. Praha 6, která má v areálu většinu pozemků svěřených od hlavního města ve správě, podepsala již dříve s klubem memorandum o vzájemné spolupráci. Vše ve snaze vylepšit podmínky pro trénování.  

Část pozemků v areálu hřiště pod strahovskou televizní věží patří ČVUT.  „S univerzitou jsme vstoupili do jednání, abychom mohli pro plánovanou revitalizaci místa využívat i jejich pozemky, studenti ČVUT na oplátku budou moci hřiště za dohodnutých podmínek využívat,“ sdělil statutární místostarosta Prahy 6 Petr Prokop (STAN), do jehož kompetencí patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.

V rámci revitalizace areálu Praha 6 vybuduje nové hřiště s umělou travou a osvětlení, postaví šatny, klubovnu a další zázemí, počítá se i s prostory pro restauraci.

„Areál budeme mít dále ve správě, Unionu Břevnov ho pronajmeme za adekvátní cenu. Nyní platí symbolický nájem korunu ročně,“ popsal záměr radnice Prokop.

Podle něj nyní probíhají projekční práce, obnova areálu se uskuteční v několika fázích. V první vznikne nový povrch hřiště a umělé osvětlení, v druhé se počítá se vznikem odpovídajícího zázemí pro sportovce, v třetí s restaurací.

Finanční náklady jsou odhadovány na 20 až 30 milionů korun, s realizací by se mohlo začít v roce 2024. Se stávajícím hřištěm sousedí plocha, na které se v minulosti také hrál fotbal. Tam se údajně počítá s bytovou výstavbou.


Autor: Jan Puci

Výstava hub na radnici

Dnes ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

Dnes ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

Dnes v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

Dnes v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

Včera ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

Včera v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

Včera v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

Včera v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

26. září 2023 ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Další články
Nahoru