Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 6 uvítala zákaz provozu pivních kol

Praha 6 uvítala rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS), který s definitivní platností potvrdil zákaz provozu pivních kol v širším centru města. Městské části se týkala oblast Strahovského stadionu, pivní kola však nezřídka zavítala i na Ladronku nebo k oboře Hvězda, uvedla Praha 6 na svém webu.

Provozovatelé takzvaných pivních kol (beerbiků), nově sdružení ve společné Asociaci provozovatelů skupinových kol, se na Prahu 6 ještě před rozhodnutím soudu obrátili s žádostí o vyjádření k novým trasám pro skupinová kola.

Vedení městské části se však shodlo, že projekt podporovat nebude a od činnosti provozovatelů kol se distancuje. „Nevnímáme takovou službu jako pro místní obyvatele přínosnou nebo vyžadovanou,“ komentoval postoj Prahy 6 místostarosta pro dopravu Jiří Lála (ODS).

Nejvyšší správní soud po více jak roce a půl ukončil spor ohledně zákazu pivních kol v ulicích Prahy a potvrdil správnost opatření obecné povahy, které hlavní město vydalo, aby předešlo jízdám beerbiků.

NSS totiž na konci července zamítl kasační stížnost provozovatelů pivních kol proti rozsudku Městského soudu v Praze. Rozsudek znamená, že opatření obecné povahy, které zakazovalo pohyb beerbiků v centru Prahy, bylo vydáno v souladu se zákonem.


Autor: red
Další články
Nahoru