Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 se o prázdninách pustila do rekonstrukce základních a mateřských škol
ZŠ J.A. Komenského se dočká původních vestaveb. Foto: jakomenskeho.cz

Praha 6 se o prázdninách pustila do rekonstrukce základních a mateřských škol

Školní prázdniny jsou ideálním obdobím pro úpravy, dostavby či rekonstrukce v budovách základní a mateřských škol. Ne jinak je tomu i letos v Praze 6, kdy se v létě ve školách a školkách intenzivně pracuje. Celkové investice přesáhnou částku 250 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman.

Celkem letos v létě probíhá ve školách a školkách zřizovaných městskou částí přibližně 14 úprav či rekonstrukcí. Některé jsou dlouhodobějšího rázu a budou mít přesah i do školního roku. 

Počátkem července byla zahájena například rekonstrukce školní kuchyně a jídelny ZŠ nám. Svobody a úpravy školní jídelny ZŠ Emy Destinnové. Místo současné výdejny v objektu ZŠ nám. Svobody bude zřízena plnohodnotná kuchyně s moderním vybavením, která bude splňovat současné požadavky na školní stravování a pokryje navýšení kapacity školy související s půdní vestavbou realizovanou v loňském roce. 

Zároveň bude rozšířena i školní jídelna. Stavební úpravy v objektu ZŠ Emy Destinnové souvisí s rozšířením kapacity školní jídelny. Zrekonstruovaný stravovací provoz v obou školách by měl být dětem k dispozici koncem září. Předpokládané náklady činí 36 milionů korun bez DPH. 

Do konce prázdnin by měly být dokončeny rekonstrukce střech MŠ Terronská a ZŠ E. Destinnové a ZŠ nám. Svobody. Realizace těchto akcí byly zahájeny již v červnu za provozu. Střechy byly v nevyhovujícím stavebně technickém stavu, neodpovídaly současným požadavkům na tepelně izolační vlastnosti konstrukcí a v případě MŠ Terronská, docházelo k opakovanému zatečení do objektu. Zde se náklady pohybují kolem 7 milionů korun. 

„Investice do školského zařízení jsou jednou z našich priorit a letní měsíce jsou ideální pro intenzivní práce. Snažíme se, abychom toho co nejvíce stihli o prázdninách, ale někde jsou realizace složitější a tak se snažíme to dětem a učitelům v průběhu školního roku co nejvíce ulehčit,“ říká místostarostka Prahy 6 pro oblast školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).   

V polovině prázdnin bude zahájena také plánovaná realizace novostavby 4 třídní mateřské školy MŠ Vokovická s kapacitou 4×25 dětí v místě původního objektu mateřské školy včetně revitalizace zahrady a rekonstrukce oplocení. Součástí akce je i demolice stávajícího objektu školky. 

Novostavba mateřské školy by měla být dětem k dispozici počátkem školního roku 2024/2025 a předpokládané náklady na realizaci novostavby školky představují částku téměř 100 milionů korun.   

V období letních prázdnin pokračuje v dubnu zahájená přístavba MŠ Libocká. Jde o dvoutřídní přístavbu s kapacitou 2×28 dětí. Součástí přístavby je i spojovací chodba s výtahem, který zajistí bezbariérový přístup do nového i stávajícího objektu. 

Po dokončení přístavby bude zahájena celková rekonstrukce stávajícího objektu. Dokončení díla včetně rekonstrukce zahrady a oplocení je plánováno na srpen 2025. Předpokládané náklady na realizaci představují finanční objem ve výši 112,7 milionu korun.

 Na kolaudaci v létě čeká rekonstrukce objektu Ruzyňská 253/26, kde vznikla 2 třídní škola pro celkem 48 žáků. Objekt bude součástí nedaleké ZŠ T.G. Masaryka. V objektu vznikly dvě kmenové třídy, dvě půlené učebny, dva kabinety, šatny, sociální zázemí a v podkroví byl opraven služební byt. Předpokládané náklady na realizaci díla představují finanční objem ve výši 22,7 milionu korun. 

V období letních prázdnin bude probíhat v lednu obnovená realizace půdních vestaveb ZŠ J.A. Komenského. Měly by zde vzniknout tři učebny, knihovna, sborovna, kabinety, sociální zázemí, dále proběhne celková rekonstrukce kuchyně a rozšíření školní jídelny. Pro zajištění bezbariérovosti školy bude vybudován výtah. 

Před prázdninami se podařilo dokončit a zkolaudovat rekonstrukci školní kuchyně s rozšířením jídelny a dokončit stavební úpravy ve třetím nadzemním podlaží hlavního traktu budovy. Děti tak budou mít od září k dispozici novou školní jídelnu a mohou se vrátit do svých opravených tříd. Dokončení půdních vestaveb je předpokládáno na jaře příštího roku.


Autor: puc
Další články
Nahoru