Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 se o prázdninách pustila do rekonstrukce základních a mateřských škol
ZŠ J.A. Komenského se dočká původních vestaveb. Foto: jakomenskeho.cz

Praha 6 se o prázdninách pustila do rekonstrukce základních a mateřských škol

Školní prázdniny jsou ideálním obdobím pro úpravy, dostavby či rekonstrukce v budovách základní a mateřských škol. Ne jinak je tomu i letos v Praze 6, kdy se v létě ve školách a školkách intenzivně pracuje. Celkové investice přesáhnou částku 250 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman.

Celkem letos v létě probíhá ve školách a školkách zřizovaných městskou částí přibližně 14 úprav či rekonstrukcí. Některé jsou dlouhodobějšího rázu a budou mít přesah i do školního roku. 

Počátkem července byla zahájena například rekonstrukce školní kuchyně a jídelny ZŠ nám. Svobody a úpravy školní jídelny ZŠ Emy Destinnové. Místo současné výdejny v objektu ZŠ nám. Svobody bude zřízena plnohodnotná kuchyně s moderním vybavením, která bude splňovat současné požadavky na školní stravování a pokryje navýšení kapacity školy související s půdní vestavbou realizovanou v loňském roce. 

Zároveň bude rozšířena i školní jídelna. Stavební úpravy v objektu ZŠ Emy Destinnové souvisí s rozšířením kapacity školní jídelny. Zrekonstruovaný stravovací provoz v obou školách by měl být dětem k dispozici koncem září. Předpokládané náklady činí 36 milionů korun bez DPH. 

Do konce prázdnin by měly být dokončeny rekonstrukce střech MŠ Terronská a ZŠ E. Destinnové a ZŠ nám. Svobody. Realizace těchto akcí byly zahájeny již v červnu za provozu. Střechy byly v nevyhovujícím stavebně technickém stavu, neodpovídaly současným požadavkům na tepelně izolační vlastnosti konstrukcí a v případě MŠ Terronská, docházelo k opakovanému zatečení do objektu. Zde se náklady pohybují kolem 7 milionů korun. 

„Investice do školského zařízení jsou jednou z našich priorit a letní měsíce jsou ideální pro intenzivní práce. Snažíme se, abychom toho co nejvíce stihli o prázdninách, ale někde jsou realizace složitější a tak se snažíme to dětem a učitelům v průběhu školního roku co nejvíce ulehčit,“ říká místostarostka Prahy 6 pro oblast školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).   

V polovině prázdnin bude zahájena také plánovaná realizace novostavby 4 třídní mateřské školy MŠ Vokovická s kapacitou 4×25 dětí v místě původního objektu mateřské školy včetně revitalizace zahrady a rekonstrukce oplocení. Součástí akce je i demolice stávajícího objektu školky. 

Novostavba mateřské školy by měla být dětem k dispozici počátkem školního roku 2024/2025 a předpokládané náklady na realizaci novostavby školky představují částku téměř 100 milionů korun.   

V období letních prázdnin pokračuje v dubnu zahájená přístavba MŠ Libocká. Jde o dvoutřídní přístavbu s kapacitou 2×28 dětí. Součástí přístavby je i spojovací chodba s výtahem, který zajistí bezbariérový přístup do nového i stávajícího objektu. 

Po dokončení přístavby bude zahájena celková rekonstrukce stávajícího objektu. Dokončení díla včetně rekonstrukce zahrady a oplocení je plánováno na srpen 2025. Předpokládané náklady na realizaci představují finanční objem ve výši 112,7 milionu korun.

 Na kolaudaci v létě čeká rekonstrukce objektu Ruzyňská 253/26, kde vznikla 2 třídní škola pro celkem 48 žáků. Objekt bude součástí nedaleké ZŠ T.G. Masaryka. V objektu vznikly dvě kmenové třídy, dvě půlené učebny, dva kabinety, šatny, sociální zázemí a v podkroví byl opraven služební byt. Předpokládané náklady na realizaci díla představují finanční objem ve výši 22,7 milionu korun. 

V období letních prázdnin bude probíhat v lednu obnovená realizace půdních vestaveb ZŠ J.A. Komenského. Měly by zde vzniknout tři učebny, knihovna, sborovna, kabinety, sociální zázemí, dále proběhne celková rekonstrukce kuchyně a rozšíření školní jídelny. Pro zajištění bezbariérovosti školy bude vybudován výtah. 

Před prázdninami se podařilo dokončit a zkolaudovat rekonstrukci školní kuchyně s rozšířením jídelny a dokončit stavební úpravy ve třetím nadzemním podlaží hlavního traktu budovy. Děti tak budou mít od září k dispozici novou školní jídelnu a mohou se vrátit do svých opravených tříd. Dokončení půdních vestaveb je předpokládáno na jaře příštího roku.


Autor: puc

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

23. července 2024 v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru