Dnes Středa - jasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 19°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 se o prázdninách pustila do rekonstrukce základních a mateřských škol
ZŠ J.A. Komenského se dočká původních vestaveb. Foto: jakomenskeho.cz

Praha 6 se o prázdninách pustila do rekonstrukce základních a mateřských škol

Školní prázdniny jsou ideálním obdobím pro úpravy, dostavby či rekonstrukce v budovách základní a mateřských škol. Ne jinak je tomu i letos v Praze 6, kdy se v létě ve školách a školkách intenzivně pracuje. Celkové investice přesáhnou částku 250 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman.

Celkem letos v létě probíhá ve školách a školkách zřizovaných městskou částí přibližně 14 úprav či rekonstrukcí. Některé jsou dlouhodobějšího rázu a budou mít přesah i do školního roku. 

Počátkem července byla zahájena například rekonstrukce školní kuchyně a jídelny ZŠ nám. Svobody a úpravy školní jídelny ZŠ Emy Destinnové. Místo současné výdejny v objektu ZŠ nám. Svobody bude zřízena plnohodnotná kuchyně s moderním vybavením, která bude splňovat současné požadavky na školní stravování a pokryje navýšení kapacity školy související s půdní vestavbou realizovanou v loňském roce. 

Zároveň bude rozšířena i školní jídelna. Stavební úpravy v objektu ZŠ Emy Destinnové souvisí s rozšířením kapacity školní jídelny. Zrekonstruovaný stravovací provoz v obou školách by měl být dětem k dispozici koncem září. Předpokládané náklady činí 36 milionů korun bez DPH. 

Do konce prázdnin by měly být dokončeny rekonstrukce střech MŠ Terronská a ZŠ E. Destinnové a ZŠ nám. Svobody. Realizace těchto akcí byly zahájeny již v červnu za provozu. Střechy byly v nevyhovujícím stavebně technickém stavu, neodpovídaly současným požadavkům na tepelně izolační vlastnosti konstrukcí a v případě MŠ Terronská, docházelo k opakovanému zatečení do objektu. Zde se náklady pohybují kolem 7 milionů korun. 

„Investice do školského zařízení jsou jednou z našich priorit a letní měsíce jsou ideální pro intenzivní práce. Snažíme se, abychom toho co nejvíce stihli o prázdninách, ale někde jsou realizace složitější a tak se snažíme to dětem a učitelům v průběhu školního roku co nejvíce ulehčit,“ říká místostarostka Prahy 6 pro oblast školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).   

V polovině prázdnin bude zahájena také plánovaná realizace novostavby 4 třídní mateřské školy MŠ Vokovická s kapacitou 4×25 dětí v místě původního objektu mateřské školy včetně revitalizace zahrady a rekonstrukce oplocení. Součástí akce je i demolice stávajícího objektu školky. 

Novostavba mateřské školy by měla být dětem k dispozici počátkem školního roku 2024/2025 a předpokládané náklady na realizaci novostavby školky představují částku téměř 100 milionů korun.   

V období letních prázdnin pokračuje v dubnu zahájená přístavba MŠ Libocká. Jde o dvoutřídní přístavbu s kapacitou 2×28 dětí. Součástí přístavby je i spojovací chodba s výtahem, který zajistí bezbariérový přístup do nového i stávajícího objektu. 

Po dokončení přístavby bude zahájena celková rekonstrukce stávajícího objektu. Dokončení díla včetně rekonstrukce zahrady a oplocení je plánováno na srpen 2025. Předpokládané náklady na realizaci představují finanční objem ve výši 112,7 milionu korun.

 Na kolaudaci v létě čeká rekonstrukce objektu Ruzyňská 253/26, kde vznikla 2 třídní škola pro celkem 48 žáků. Objekt bude součástí nedaleké ZŠ T.G. Masaryka. V objektu vznikly dvě kmenové třídy, dvě půlené učebny, dva kabinety, šatny, sociální zázemí a v podkroví byl opraven služební byt. Předpokládané náklady na realizaci díla představují finanční objem ve výši 22,7 milionu korun. 

V období letních prázdnin bude probíhat v lednu obnovená realizace půdních vestaveb ZŠ J.A. Komenského. Měly by zde vzniknout tři učebny, knihovna, sborovna, kabinety, sociální zázemí, dále proběhne celková rekonstrukce kuchyně a rozšíření školní jídelny. Pro zajištění bezbariérovosti školy bude vybudován výtah. 

Před prázdninami se podařilo dokončit a zkolaudovat rekonstrukci školní kuchyně s rozšířením jídelny a dokončit stavební úpravy ve třetím nadzemním podlaží hlavního traktu budovy. Děti tak budou mít od září k dispozici novou školní jídelnu a mohou se vrátit do svých opravených tříd. Dokončení půdních vestaveb je předpokládáno na jaře příštího roku.


Autor: puc

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru