Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Advent v Praze

Praha 6 se chystá na Vánoce

Vánoce se do Prahy 6 vrátí po dvou letech v tradičním formátu. Nebude chybět kulturní program s vánočními trhy v Šabachově parku, vánoční programy v Písecké bráně i v kulturním centru Kaštan. Na Vypichu se opět otevře veřejné kluziště.

Vánoce na Šestce začnou o prvním adventním víkendu rozsvícením vánočních stromů v pěti lokalitách – na Břevnově, na Dědině, ve Vokovicích, v Dejvicích u Kulaťáku a u Písecké brány.

Od 9. prosince se po dvouleté pauze vrátí tradiční Vánoce do Šabachova parku. Každý večer bude po dva týdny vyplněn koncerty a hudebními i divadelními vystoupeními na podiu, které doplní adventní trhy plné vánočních dobrot, dekorací nebo charitativních stánků. O zahájení se tradičně postará Ústřední hudba Armády ČR, koncert z kostela bude přenášen živě do Šabachova parku, stejně jako závěrečná Rybova mše vánoční 25. prosince.

Lidé nepřijdou v zimních měsících ani o tradiční kluziště na Vypichu. Díky spolupráci s Domem dětí a mládeže, který fungování kluziště dlouhodobě zajišťuje, se stoupající ceny energií do nákladů výrazně nepromítnou a provoz se výrazně neprodraží. I proto v letošním roce Praha 6 nabídne bruslení pro veřejnost zdarma.

Podobně je to i s vánočním osvětlením, které se rozzáří na více než třech stovkách sloupů veřejného osvětlení a světelné řetězy ozdobí přes šedesát stromů napříč městskou částí. I vzhledem k tomu, že osvětlení sestává z LED zářivek, nejsou náklady na osvětlení vysoké.

2022-vanoce-p6Autor: Cen

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Další články
Nahoru