Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 schválila záměr zřízení pošty Partner Plus na Dědině
Ilustrační foto: archiv

Praha 6 schválila záměr zřízení pošty Partner Plus na Dědině

Praha 6 chce zřídit pobočku České pošty Partner Plus na sídlišti Dědina, záměr schválili na pondělním zasedání zastupitelé městské části. Podle předkladatele návrhu Zdeňka Hlinského (ODS) by pobočku mohla spravovat firma Finep. Provozovnu by mohla mít v nové zástavbě na okraji Prahy nebo v obchodním centru Delta. Důvodem zřízení pošty Partner plus je zrušení původní pošty v oblasti. Celkem Česká pošta od začátku července kvůli úsporám zrušila 300 poboček. V Praze 6 jich zaniklo pět.

Pobočky pošty Partner Plus umožňují podnikatelům nebo samosprávám provozovat za poplatek vlastní menší pobočky, Česká pošta pak poskytne vybavení nebo IT systém.

„Vidíme potřebu poskytovat občanům Dědiny poštovní služby v dosažitelné vzdálenosti. Navzdory ekonomickým rizikům tedy zvažujeme zřízení této poštovní pobočky," píše se v dokumentu, který schválili zastupitelé městské části. Roční náklady na provozování pošty Partner Plus se předpokládají na zhruba 1,9 milionu korun.

„Přiklonili jsme se ke spolupráci se společností Finep, mají s tím totiž zkušenost, takže by šlo o hladký start," řekl na pondělním jednání zastupitelů Hlinský. Nyní městská část bude jednat o výběru umístění.

„Již jsme jednali s firmou Amadeus Real, majitelem budovy Obchodní centrum Delta, kde původní pošta sídlila. S jejich zástupcem jsme se dohodli na vyčlenění potřebného prostoru podle našich požadavků," uvedl Hlinský.

Navíc radnice jednala i s firmou U Pilotů, a.s., která nabídla prostor v nové zástavbě v lokalitě Dědina u konečné tramvajové zastávky. Další alternativou je umístit poštu do nebytových prostor společnosti U Pilotů. Nová pobočka by mohla nabídnout dvě přepážky a službu CzechPoint.

Hlinský řekl, že pokud by městská část vyhodnotila, že pošta Partner Plus již není potřeba, tak může smlouvu ukončit s výpovědní lhůtou šest měsíců. „Počítáme však, že bude fungovat minimálně dva roky, pak uvidíme, jestli ta čísla využívání budou hodně malá," dodal.

Záměr podpořili i opoziční zastupitelé. „Pokud se podíváme, kde se nacházely pobočky pošty na začátku roku, tak je vidět, že na Ruzyni a právě v okolí Dědiny vznikla největší bublina, kde není žádná pobočka. Byl bych rád, kdyby se na Dědinu podařilo vrátit pobočku pošty v režimu Partner Plus, ideálně v místě, které bude bezbariérové, a které umožní využívat služby pošty obyvatelům Dědiny," řekl zastupitel Martin Suchan (Piráti). Záměr podpořil i zastupitel Jan Chabr (TOP 09).

Síť poboček České pošty se 1. července zmenšila na 2900 poboček. Nejvíce poboček, 47, pošta zrušila v Moravskoslezském kraji, dále v Praze, kde zavřela 35 pošt, a 27 poboček skončilo v Ústeckém kraji. Ztrátový státní podnik je uzavřel kvůli klesajícímu objemu provozu a úsporám.


Autor: ČTK

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru