Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 schválila záměr zřízení pošty Partner Plus na Dědině
Ilustrační foto: archiv

Praha 6 schválila záměr zřízení pošty Partner Plus na Dědině

Praha 6 chce zřídit pobočku České pošty Partner Plus na sídlišti Dědina, záměr schválili na pondělním zasedání zastupitelé městské části. Podle předkladatele návrhu Zdeňka Hlinského (ODS) by pobočku mohla spravovat firma Finep. Provozovnu by mohla mít v nové zástavbě na okraji Prahy nebo v obchodním centru Delta. Důvodem zřízení pošty Partner plus je zrušení původní pošty v oblasti. Celkem Česká pošta od začátku července kvůli úsporám zrušila 300 poboček. V Praze 6 jich zaniklo pět.

Pobočky pošty Partner Plus umožňují podnikatelům nebo samosprávám provozovat za poplatek vlastní menší pobočky, Česká pošta pak poskytne vybavení nebo IT systém.

„Vidíme potřebu poskytovat občanům Dědiny poštovní služby v dosažitelné vzdálenosti. Navzdory ekonomickým rizikům tedy zvažujeme zřízení této poštovní pobočky," píše se v dokumentu, který schválili zastupitelé městské části. Roční náklady na provozování pošty Partner Plus se předpokládají na zhruba 1,9 milionu korun.

„Přiklonili jsme se ke spolupráci se společností Finep, mají s tím totiž zkušenost, takže by šlo o hladký start," řekl na pondělním jednání zastupitelů Hlinský. Nyní městská část bude jednat o výběru umístění.

„Již jsme jednali s firmou Amadeus Real, majitelem budovy Obchodní centrum Delta, kde původní pošta sídlila. S jejich zástupcem jsme se dohodli na vyčlenění potřebného prostoru podle našich požadavků," uvedl Hlinský.

Navíc radnice jednala i s firmou U Pilotů, a.s., která nabídla prostor v nové zástavbě v lokalitě Dědina u konečné tramvajové zastávky. Další alternativou je umístit poštu do nebytových prostor společnosti U Pilotů. Nová pobočka by mohla nabídnout dvě přepážky a službu CzechPoint.

Hlinský řekl, že pokud by městská část vyhodnotila, že pošta Partner Plus již není potřeba, tak může smlouvu ukončit s výpovědní lhůtou šest měsíců. „Počítáme však, že bude fungovat minimálně dva roky, pak uvidíme, jestli ta čísla využívání budou hodně malá," dodal.

Záměr podpořili i opoziční zastupitelé. „Pokud se podíváme, kde se nacházely pobočky pošty na začátku roku, tak je vidět, že na Ruzyni a právě v okolí Dědiny vznikla největší bublina, kde není žádná pobočka. Byl bych rád, kdyby se na Dědinu podařilo vrátit pobočku pošty v režimu Partner Plus, ideálně v místě, které bude bezbariérové, a které umožní využívat služby pošty obyvatelům Dědiny," řekl zastupitel Martin Suchan (Piráti). Záměr podpořil i zastupitel Jan Chabr (TOP 09).

Síť poboček České pošty se 1. července zmenšila na 2900 poboček. Nejvíce poboček, 47, pošta zrušila v Moravskoslezském kraji, dále v Praze, kde zavřela 35 pošt, a 27 poboček skončilo v Ústeckém kraji. Ztrátový státní podnik je uzavřel kvůli klesajícímu objemu provozu a úsporám.


Autor: ČTK

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru