dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Praha 6 schválila schodkový rozpočet na příští rok. Je zdrojově vyrovnaný, říká starostka
Radnice Prahy 6. Foto: Sefjo / Wikimedia Commons

Praha 6 schválila schodkový rozpočet na příští rok. Je zdrojově vyrovnaný, říká starostka

Zastupitelé Prahy 6 dnes schválili rozpočet šesté městské části na rok 2014. Počítá s příjmy v celkové výši 672 milionů korun a výdaji v celkové výši přes 1,2 miliardy korun. Návrh rozpočtu prošel při hlasování 31 hlasy pro a 6 hlasy proti.

„Rozpočet je terminologií metodiky hlavního města účetně schodkový, ale zdrojově vyrovnaný, protože máme vlastní zdroje na jeho krytí a nepoužíváme žádné cizí zdroje. Například i v roce 2014 budeme pokračovat v našem chodníkovém programu, budeme zvelebovat parky a zeleň, plánují se také velké investiční akce v oblasti školství, zahájení projektu výstavby nové léčebny dlouhodobě nemocných a mnoho dalšího,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Rozpočet Prahy 6 na rok 2014

V oblasti městská infrastruktura:
Běžné výdaje v celkové výši 59 milionů korun zahrnují především výdaje určené na celkové opravy prováděné v rámci „Chodníkového programu“, kdy Praha 6 opravuje na své náklady chodníky, o které by se ale mělo starat hlavní město

Kapitálové výdaje v celkové výši 63,1 milionů korun zahrnují následující investiční akce: „Centrální park Hanspaulka – Kotlářka“ ve výši 6 milionů korun, „Zápolí Písecké brány“ ve výši 8 milionů korun, „Revitalizace parku Vokovická“ ve výši 11 milionů korun, „Revitalizace parku Evropy“ ve výši 9 milionů korun, „Revitalizace parku Lazáro Cardénase del Rio – parku osobností“ ve výši 20 milionů korun a dále například revitalizace parků.

V oblasti školství:
Plánuje se například rekonstrukce mateřské školky Čínská a Sbíhavá, u základní školy Na Dlouhém lánu rekonstukce sportoviště, u základní školy Červených vrch zateplení štřešního pláště budovy.

V oblasti zdravotnictví a sociálních věcí:
Rozpočet počítá se 40 miliony korun na výstavbu nové léčebny dlouhodobě nemocných.

V oblastí hospodářství
V kapitálových výdajích v celkové výši 246 milionů korun jsou především zařazeny finanční prostředky na dokončení akcí, které byly rozpracovány v roce 2013. Jedná se o akce „Nad Kajetánkou 2,4,6 a Patočkova 31, 33, 35, 37– II. a III. etapa rekonstrukce objektu“ ve výši 91,2 milionů korun, dále na akci „Půdní vestavby – dokončení“ je určena částka ve výši 50 milionů korun, a na akci „Výstavba bytového domu s malometrážními byty – Rakovnická – Stochovská“ je určena částka ve výši 40 milionů korun a na akci „Náměstí Svobody – Skleňák – rekonstrukce vytápění a elektro“ je určena částka ve výši 47,5 milionu korun.

Výdaje MČ Praha 6

(* tabulku lze prokliknutím zvětšit)
rozpocet-praha6-nahled

Další články
Nahoru