Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 6 spustila s ÚVN pilotní projekt očkování seniorů, zájemcům pomůže s registrací do databáze
Očkování seniorů v šesté městské části. Foto: P6

Praha 6 spustila s ÚVN pilotní projekt očkování seniorů, zájemcům pomůže s registrací do databáze

V centrech sociální péče na Praze 6 se rozjel projekt pilotní vakcinace proti koronaviru. Zajistila ho městská část společně s Ústřední vojenskou nemocnicí (ÚVN). Nechala se očkovat většina klientů domova pro seniory, domovů s pečovatelskou službou, léčebny dlouhodobě nemocných a také terénních pečovatelů.

„Praha 6 od začátku přistupuje k řešení pandemie zodpovědně a s pokorou, stejně tak budeme přistupovat i k očkování. Současná krize trvá bohužel až příliš dlouho, ničí příliš mnoho a nařízení jsou nesrozumitelná. Z tohoto stavu se ale nedostaneme jejich odmítáním a porušováním a už vůbec ne vyzýváním k občanské neposlušnosti,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

„Pro všechny z nás je důležité, abychom vydrželi, nepodléhali konspiračním teoriím a neblbli. Znám několik lidí, kteří jsou už naočkováni. Nikomu z nich nenarostla další končetina, ani nikdo nevysílá žádné mikrovlnné záření. Očkování, stejně jako roušky, pomáhá, neubližuje,“ dodal.

Radní Prahy 6 pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Marián Hošek (KDU-ČSL) ocenil, že se společným projektem s ÚVN podaří ochránit nejohroženější skupinu, tedy seniory a dlouhodobě nemocné.

„Věřím, že jim tak vedle protilátek vůči nebezpečnému viru dodáme i tolik potřebný optimismus a naději, že se v dohledné době budou moci vidět se svými blízkými,“ uvedl.

První vlna očkování vakcínou Pfizer, která vyžaduje podání dvou dávek s rozestupem několika dní, proběhla v domovech s pečovatelskou službou Šlejnická a Liboc a dále v léčebně dlouhodobě nemocných v Chittussiho ulici a v Domově pro seniory Elišky Purkyňové, jehož zřizovatelem je hlavní město.

Očkování provedl speciální mobilní tým ÚVN u klientů, kteří dosud neprodělali nákazu koronavirem nebo nemají kontraindikace. Této možnosti využili téměř všichni. Naočkováni byli také terénní pracovníci přímé péče Pečovatelské služby Praha 6, také mezi nimi byl o očkování velký zájem. 

Radnice pomůže s registrací do očkovací databáze 

Ministerstvo zdravotnictví připravuje v následujících dnech možnost registrace seniorů ve věku nad osmdesát let do centrální databáze k očkování proti koronaviru. Dle věku a zdravotního stavu bude registrovaným přidělen možný termín očkování.

Seniorům, kteří registraci sami nezvládnou, je Praha 6 připravena nabídnout pomoc. Odbor sociálních věcí připravuje databázi přibližně dvou tisíc seniorů z Prahy 6 starších osmdesáti let, kterým zašle základní informace k očkování. Šestkoví senioři se také budou moci informovat u zaměstnanců odboru po telefonu.

Obdobnou pomoc rozjela radnice Prahy 2. Pro seniory zřídila informační linku 800 600 604, která je dostupná v pracovní dny, vždy od 8 do 16 hodin.

Senioři, kteří budou mít o očkování zájem, se mohou na lince přihlásit, zaměstnanci humanitního odboru zodpoví jejich případné dotazy a poskytnou rady. Na základě zájmu bude vytvořen harmonogram, podle kterého budou kontaktováni a dozví se termín svého očkování.

Radnice v uplynulých dnech poslala devíti stovkám seniorů nad osmdesát let dopis s informacemi o této lince, k čemu slouží i jak může městská část seniorům pomoci se zajištěním očkování.


Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

Dnes v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Včera v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Včera v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Další články
Nahoru