Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 6: Radnice vyhlásila architektonickou soutěž
Poliklinika Pod Marjánkou. Foto: P6

Praha 6: Radnice vyhlásila architektonickou soutěž

Praha 6 vyhlásila architektonickou soutěž na rekonstrukci a přístavbu Polikliniky Pod Marjánkou. Žádost o účast v soutěži je možné podat do 8. října. Cílem architektonické soutěže je získat návrh, který architektonicky i provozně zkoordinuje hlavní výškovou budovu polikliniky s nově navrženou nízkopodlažní přístavbou, a to s respektem k architektonicko-urbanistické hodnotě místa.

„Hledáme řešení, které výrazně neomezí dnešní provoz polikliniky, a zároveň bude efektivní, ekonomické a citlivé k architektuře objektu a zajistí pro Prahu 6 kvalitní polikliniku na další desítky let,“ říká Eva Smutná, radní Prahy 6 pro strategický rozvoj. Nový areál by měly zaplnit především zdravotnické služby, doplněné o služby sociální a služby veřejné vybavenosti.

Architektonická soutěž proběhne pod záštitou České komory architektů, pravidla soutěže tak odpovídají standardům této profesní organizace. Soutěž je dvoukolová, přičemž do druhého kola soutěže bude pozváno předpokládaných pět účastníků. O jednotlivých návrzích v soutěži bude rozhodovat jedenáctičlenná porota složená ze zástupců Prahy 6 a odborníků. Předsedou poroty je architekt Petr Vávra.

Žádost o účast v soutěži se podává výhradně v elektronické formě. Nejzazší termín pro podání žádosti je 8. října ve 14 hodin.


Autor: TZ, red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Včera ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru