Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 6: Radnice vyhlásila architektonickou soutěž
Poliklinika Pod Marjánkou. Foto: P6

Praha 6: Radnice vyhlásila architektonickou soutěž

Praha 6 vyhlásila architektonickou soutěž na rekonstrukci a přístavbu Polikliniky Pod Marjánkou. Žádost o účast v soutěži je možné podat do 8. října. Cílem architektonické soutěže je získat návrh, který architektonicky i provozně zkoordinuje hlavní výškovou budovu polikliniky s nově navrženou nízkopodlažní přístavbou, a to s respektem k architektonicko-urbanistické hodnotě místa.

„Hledáme řešení, které výrazně neomezí dnešní provoz polikliniky, a zároveň bude efektivní, ekonomické a citlivé k architektuře objektu a zajistí pro Prahu 6 kvalitní polikliniku na další desítky let,“ říká Eva Smutná, radní Prahy 6 pro strategický rozvoj. Nový areál by měly zaplnit především zdravotnické služby, doplněné o služby sociální a služby veřejné vybavenosti.

Architektonická soutěž proběhne pod záštitou České komory architektů, pravidla soutěže tak odpovídají standardům této profesní organizace. Soutěž je dvoukolová, přičemž do druhého kola soutěže bude pozváno předpokládaných pět účastníků. O jednotlivých návrzích v soutěži bude rozhodovat jedenáctičlenná porota složená ze zástupců Prahy 6 a odborníků. Předsedou poroty je architekt Petr Vávra.

Žádost o účast v soutěži se podává výhradně v elektronické formě. Nejzazší termín pro podání žádosti je 8. října ve 14 hodin.


Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru