Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 6: Radnice vyhlásila architektonickou soutěž
Poliklinika Pod Marjánkou. Foto: P6

Praha 6: Radnice vyhlásila architektonickou soutěž

Praha 6 vyhlásila architektonickou soutěž na rekonstrukci a přístavbu Polikliniky Pod Marjánkou. Žádost o účast v soutěži je možné podat do 8. října. Cílem architektonické soutěže je získat návrh, který architektonicky i provozně zkoordinuje hlavní výškovou budovu polikliniky s nově navrženou nízkopodlažní přístavbou, a to s respektem k architektonicko-urbanistické hodnotě místa.

„Hledáme řešení, které výrazně neomezí dnešní provoz polikliniky, a zároveň bude efektivní, ekonomické a citlivé k architektuře objektu a zajistí pro Prahu 6 kvalitní polikliniku na další desítky let,“ říká Eva Smutná, radní Prahy 6 pro strategický rozvoj. Nový areál by měly zaplnit především zdravotnické služby, doplněné o služby sociální a služby veřejné vybavenosti.

Architektonická soutěž proběhne pod záštitou České komory architektů, pravidla soutěže tak odpovídají standardům této profesní organizace. Soutěž je dvoukolová, přičemž do druhého kola soutěže bude pozváno předpokládaných pět účastníků. O jednotlivých návrzích v soutěži bude rozhodovat jedenáctičlenná porota složená ze zástupců Prahy 6 a odborníků. Předsedou poroty je architekt Petr Vávra.

Žádost o účast v soutěži se podává výhradně v elektronické formě. Nejzazší termín pro podání žádosti je 8. října ve 14 hodin.


Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru