dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Praha 6: První dítě odložené v radničním babyboxu
Starosta Ondřej Kolář při předávání dítěte záchranné službě. Foto: MČ Praha 6

Praha 6: První dítě odložené v radničním babyboxu

Ve středu v 18:17 hodin bylo do babyboxu na budově Úřadu městské části Praha 6 odloženo dítě. Jde vůbec o první případ od roku 2010, kdy byl babybox umístěný od na budově úřadu v Jilemnického ulici  využit. 

„Babybox je napojen na ostrahu úřadu a je ostrahou nonstop monitorován, okamžitě jsme po hlášení monitorovacího zařízení o otevření babyboxu a nálezu dítěte zavolali záchranku. Předali jsme čerstvě narozeného chlapečka, který byl podle prvních zjištění v pořádku. Záchranná služba dítě převezla do motolské nemocnice. U dítěte nebyl zanechán žádný vzkaz,“ řekl Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Babybox v Jilemnického ulici na budově úřadu Prahy 6 je vůbec první pražský babybox na levém břehu Vltavy. Funguje  od 29. července 2010, přístupný je nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Babybox vyšel na přibližně 250 tisíc korun, které zaplatili sponzoři. O umístění vyhřívané schránky pro odložení nechtěných dětí v budově radnice rozhodly zkušenosti Ludvíka Hesse ze sdružení Babybox pro odložené děti – Statim, které babyboxy v Česku pomáhá zavádět.

Sdružení provozuje také nonstop linku 602 305 139602 305 139, na kterou se mohou kdykoliv hlavně matky v nesnázích obrátit s žádostí o pomoc. Po celém Česku je nyní v provozu přes 60 babyboxů. Ty od roku 2005 zachránily život 111 dětem. Další informace na www.babybox.cz


Další články
Nahoru