Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 6 propojuje generace a opět nabízí studentské bydlení v DPS Šlejnická

Projekt na podporu mezigeneračního soužití v Praze 6 pokračuje. Výhodné studentské bydlení v domě s pečovatelskou službou (DPS) po roce radnice znovu nabízí s tím, že bytovaný student se zároveň bude starat o volnočasový program pro místní seniory.

Nabídka se týká DPS Šlejnická, k dispozici je zde jednopokojový byt pro studenta či studentku o výměře 33 m2. Nový nájemník by zde měl ve spolupráci s dalším studentem, který v DPS Šlejnická bydlí téměř rok, pomáhat jako dobrovolník.

„Rozšiřujeme tím dosavadní mezigenerační soužití, které funguje v DPS Šlejnická i v DPS Liboc a velmi se nám osvědčilo. Vedle výhodného bydlení je to pro studenty příležitost, jak od starších lidí načerpat určité zkušenosti a životní nadhled. Různé volnočasové aktivity, které studenti organizují, zase pomáhají seniory aktivizovat,“ vysvětluje radní Prahy 6 Marián Hošek, do jehož gesce patří sociální politika a zdravotnictví. 

 

„Senioři například chtějí pomoci s nastavením a zprovozněním chytrého telefonu, s připojením na internet. Jedna z žen si přála zřídit instagramový účet, protože ho má vnučka, a chtěla se s ní jeho prostřednictvím potkávat,“ vypráví dobrovolník Zdeněk z DPS Šlejnická své zkušenosti z projektu. Dva studentské páry, Johana s Filipem a Michaela s Tomášem, pak bydlí v Liboci. Mezigenerační soužití si všichni dobrovolníci pochvalují.

Zájemce o účast v projektu musí studovat prezenční formou na vyšší odborné nebo vysoké škole, výhodou je přitom zaměření na sociální či zdravotní oblast. Vedle čistého trestního rejstříku a motivačního dopisu pak musí uchazeč předložit i návrh programu, jak plánuje využít své schopnosti a dovednosti při dobrovolnické činnosti. Uzavření nájemní a dobrovolnické smlouvy s vítězem výběrového řízení se předpokládá na jeden rok s možností opakovaného prodloužení.
Autor: Alo

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru