Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 přispěla rodinám s dětmi přes pět milionů korun na stravování
Výdej obědů ve školní jídelně. Ilustrační foto: www.sssvt.cz

Praha 6 přispěla rodinám s dětmi přes pět milionů korun na stravování

Ulehčit rodinám s dětmi se zvýšenými náklady v důsledku aktuální ekonomické situace, to byl hlavní cíl projektu Prahy 6, do kterého se v uplynulém školním roce zapojilo téměř 1500 dětí. Informovala o tom místostarostka šesté městské části pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).  

Projekt byl zaměřen na rodiče a žáky mateřských a základních škol zřizovaných městskou částí nejprve od listopadu loňského roku a posléze ve druhé fázi od ledna do konce letošního června. Finanční příspěvek byl poskytován přímo mateřské nebo základní škole na úhradu plného stravného pro ty děti a žáky, jejichž rodiče o něj požádali.

„Velmi dobře si uvědomujeme, jak je současná ekonomická situace náročná i pro rodiny s dětmi. Proto jsme se rozhodli podpořit finanční částkou ty rodiny, které se výrazně potýkají se zvýšenými finančními nároky. Jsem ráda, že se projekt setkal s takovým zájmem a věřím, že jsme tak aspoň malou částkou těmto rodinám pomohli,“ uvedla Mariana Čapková. 

Původní odhad nákladů činil přes šest milionů. Konečné náklady byly nakonec o milion nižší a do projektu se celkem zapojilo téměř 1500 dětí z celkového počtu 12 500 dětí a žáků mateřských a základních škol. 

Pro letošní školní rok městská část o obdobném příspěvku podle Čapkové zatím neuvažuje, ale podle případného aktuálního vývoje tuto podporu nevylučuje.

Praha 6 v letošním školním roce podpoří pravidelné volnočasové a sportovní aktivity dětí. Radnice na podporu těchto aktivit vyčlenila radnice částku čtyři miliony korun.

Rodiče a zákonní zástupci mají možnost získat 800 korun. Příspěvek je určen pro rodiče dětí, které nedovršily 18 let a mají trvalé bydliště na území Prahy 6. Příspěvek je možné využít na pravidelnou celoroční sportovní a volnočasovou činnost. 

„Vím, že to není závratná suma, ale i tak může pomoci k tomu, aby děti mohly ve svých oblíbených kroužcích pokračovat i v letošním školním roce,“ řekl radní Prahy 6 pro sport, kulturu a volný čas a bezpečnost Jan Lacina (STAN). 

Veškeré informace, včetně návodu, jak při registraci postupovat, najdou rodiče na webu www.aktivnimesto.cz


Autor: puc

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Dnes ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Dnes v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Dnes v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Dnes v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Praha 6 vyhlásila výběrová řízení na obsazení pracovních pozic

Včera ve 22:47

Praha 6 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení různých pracovních pozic na úřadu městské části. Aktuálně se obsazuje pozice přestupkářů, referenta registrace vozidel nebo referenta dopravních prostředků.

Dubnová vycházka s Prahou 6

Včera ve 21:06

Dubnová vycházka Středem Hanspaulky se koná 22. dubna od 16 hodin, sraz je proti zastávce tramvaje Na Pískách na nároží ulic Evropská a Na Pískách.

Praha 9 i letos ocení své občany

Včera ve 12:01

Už od roku 2010 oceňuje Praha 9 ty své občany, kteří svůj život, působení a dílo spojili s městskou částí, s konkrétní oblastí jejího rozvoje, s jejími proměnami nebo přispěli k jejímu zviditelnění a pozitivní prezentaci. Toho, kdo by měl čestnou cenu dostat, navrhují sami obyvatelé deváté městské...

E-zápis do mateřinek v Praze 4

Včera v 11:48

Zápis dětí do mateřských škol (MŠ) probíhá letos elektronickou formou na https://zapisdoms-praha4.praha.eu. V aplikaci rodiče najdou seznam MŠ zřizovaných MČ Praha 4, popis a možnosti generování přihlášek a další dokumenty. Generování přihlášek je možné od poloviny dubna. Více informací na...

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Včera v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Další články
Nahoru