Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 přispěla rodinám s dětmi přes pět milionů korun na stravování
Výdej obědů ve školní jídelně. Ilustrační foto: www.sssvt.cz

Praha 6 přispěla rodinám s dětmi přes pět milionů korun na stravování

Ulehčit rodinám s dětmi se zvýšenými náklady v důsledku aktuální ekonomické situace, to byl hlavní cíl projektu Prahy 6, do kterého se v uplynulém školním roce zapojilo téměř 1500 dětí. Informovala o tom místostarostka šesté městské části pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).  

Projekt byl zaměřen na rodiče a žáky mateřských a základních škol zřizovaných městskou částí nejprve od listopadu loňského roku a posléze ve druhé fázi od ledna do konce letošního června. Finanční příspěvek byl poskytován přímo mateřské nebo základní škole na úhradu plného stravného pro ty děti a žáky, jejichž rodiče o něj požádali.

„Velmi dobře si uvědomujeme, jak je současná ekonomická situace náročná i pro rodiny s dětmi. Proto jsme se rozhodli podpořit finanční částkou ty rodiny, které se výrazně potýkají se zvýšenými finančními nároky. Jsem ráda, že se projekt setkal s takovým zájmem a věřím, že jsme tak aspoň malou částkou těmto rodinám pomohli,“ uvedla Mariana Čapková. 

Původní odhad nákladů činil přes šest milionů. Konečné náklady byly nakonec o milion nižší a do projektu se celkem zapojilo téměř 1500 dětí z celkového počtu 12 500 dětí a žáků mateřských a základních škol. 

Pro letošní školní rok městská část o obdobném příspěvku podle Čapkové zatím neuvažuje, ale podle případného aktuálního vývoje tuto podporu nevylučuje.

Praha 6 v letošním školním roce podpoří pravidelné volnočasové a sportovní aktivity dětí. Radnice na podporu těchto aktivit vyčlenila radnice částku čtyři miliony korun.

Rodiče a zákonní zástupci mají možnost získat 800 korun. Příspěvek je určen pro rodiče dětí, které nedovršily 18 let a mají trvalé bydliště na území Prahy 6. Příspěvek je možné využít na pravidelnou celoroční sportovní a volnočasovou činnost. 

„Vím, že to není závratná suma, ale i tak může pomoci k tomu, aby děti mohly ve svých oblíbených kroužcích pokračovat i v letošním školním roce,“ řekl radní Prahy 6 pro sport, kulturu a volný čas a bezpečnost Jan Lacina (STAN). 

Veškeré informace, včetně návodu, jak při registraci postupovat, najdou rodiče na webu www.aktivnimesto.cz


Autor: puc

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Dnes v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

Včera ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Vycházka: Park Eden a Slatiny

22. září 2023 ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

22. září 2023 ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

22. září 2023 v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Na náměstí Míru začíná Vinobraní na Grébovce

22. září 2023 v 11:23

Hudebními či tanečními vystoupeními v pátek 22. září odpoledne začíná vinobraní v Havlíčkových sadech (Grébovka). Páteční program zahájí ve 14 hodin hudební vystoupení na náměstí Míru a v sobotu se akce přesune přímo do Grébovky. Na návštěvníky čeká 87 stánků, z nichž 39 bude prodávat víno....

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

22. září 2023 v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Praha 6: Akce Pošli aktovku dál byla úspěšná, vybralo se rekordní množství

22. září 2023 v 08:17

V Praze 6 byl ukončen pátý ročník sběru aktovek a školních pomůcek. Vybralo se rekordní množství, 273 aktovek a nepočítaně školních pomůcek.

Do Prahy 10 na Maňánu

22. září 2023 v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Další články
Nahoru