Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 připomínkovala dokumentaci týkající se výstavby trati z Ruzyně na letiště
Budoucí podoba terminálu Dlouhá Míle. Zdroj: Správa železnic

Praha 6 připomínkovala dokumentaci týkající se výstavby trati z Ruzyně na letiště

Praha 6 podporuje podle radního pro dopravu Ondřeje Matěje Hrubeše (ODS) železniční připojení na Letiště Václava Havla a vznik nové železniční zastávky Dlouhá míle s navazujícím prostorem je s městskou částí průběžně konzultován a předkládaná řešení převážně akceptují požadavky městské části. Jaké jsou tedy návrhy radnice?  

Praha 6 například doporučuje již v první etapě navýšit kapacitu P+R na minimálně 1911 parkovacích míst. Nezbytným předpokladem je napojení nově vytvořených parkovacích ploch na Pražský okruh.

Stanici metra Veleslavín, jako přestupního uzle bez propojení na Masarykovo nádraží nepovažuje Praha 6 z dlouhodobého hlediska za udržitelné. 

„Zároveň v souladu s hlavním městem doporučujeme řešit II. etapu tramvajové trati od dočasného ukončení ze zastávky Dědinská, s novým mostem přes silniční okruh až po dočasné ukončení v severní části terminálu, jak navrhovaný záměr předpokládá. Výsledkem by měl být hotový dopravní přestupní uzel, který považujeme za klíčový a který by mohl být v provozu bez dalšího omezování následujícími dopravními stavbami,“ sdělil Hrubeš. 

Dále městská část předpokládá, že navržené řešení křižovatky Fajtlova x K Letišti zohlední jak budoucí prodloužení tramvajové trati ve směru k letišti, tak dopravní zátěž s dostatečnou rezervou pro autobusový terminál, P+R i plánovanou zástavbu jižně od OC Šestka, která bude generovat další dopravní zatížení. Křižovatku je nutno řešit s dostatečnou rezervou vzhledem k přímému přístupu k Terminálům Letiště Václava Havla. 

„Z terminálu Dlouhá míle se nesmí stát druhý nešťastný Veleslavín se špatnou dopravní kapacitou. Je potřeba, aby dopravní hub Dlouhá míle byl postaven precizně a kapacitně pro všechny druhy dopravy. Největší obavy máme z nedostatečné kapacity na přilehlých křižovatkách mezi Pražským okruhem a terminálem. Klíčové je pro nás, aby projekt zahrnoval prostorovou rezervu pro prodloužení tramvaje z Dlouhé míle k Terminálu 3 a záchytné parkoviště bylo rovnou postaveno jako vícepodlažní,“ řekl radní Hrubeš. 

Úsek železniční trati mezi stanicemi Praha-Ruzyně a Letiště Václava Havla je jednou z částí rozsáhlého souboru staveb celkové modernizace železničního spojení Prahy s Kladnem a Letištěm Václava Havla. 

Na jihu na něj navazuje stavba Modernizace trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Ruzyně (včetně), na severu pak Novostavba ŽST Praha – Letiště Václava Havla (LVH).

Celková délka úseku je zhruba čtyři kilometry. Trať je navržena jako dvoukolejná, elektrifikovaná. V tomto úseku je vedena v zářezu. Součástí stavby jsou navazující komunikace, mosty a tunely, všechny související sítě a technologická zařízení nebo sadové úpravy. 

 Podstatnou součástí projektu je zastávka Praha-Dlouhá Míle s kapacitním parkovištěm P+R, terminálem příměstských autobusů a se zastávkou tramvajové trati prodloužené ze sídliště Dědina.


Autor: Hla

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Další články
Nahoru