Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - zatazeno 1°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 6: Poslední vlastivědné cedule připomenou bitvu na Bílé hoře
Místostarosta Jan Lacina(vlevo) v Břevnově domlouval umístění cedulí. Foto: FB

Praha 6: Poslední vlastivědné cedule připomenou bitvu na Bílé hoře

Na radnici Prahy 6 čekalo na umístění jedenáct kusů modrých vlastivědných cedulí, které městská část k 400. výročí památné bitvy na Bílé hoře přidávala k červeným cedulím s názvy ulic, které se k Bílé hoře vážou.

Zástupci radnice proto vyrazili do nedělní břevnovské mlhy zvonit na majitele jednotlivých domů a plotů, zda by městské části umožnili osadit zbývající cedule.

„Musím říct, že jsme narazili na samé vlídné lidi a prakticky ve všech případech jsme získali jejich souhlas. Takže během historicky krátké doby se obyvatelé i návštěvníci Břevnova detailně dozvědí, po kom se jmenují ulice Falcká, Haberfeldova, Hošťálkova, Konecchlumského, Kutnauerovo náměstí, Maštěřovského, Rozýnova, Slezanů, Smiřického, Šlikova a Thurnova,“ říká Jan Lacina, místostarosta Prahy 6.

brevnov-cedule


Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Další články
Nahoru