Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr
Silná bouře poničila obec Stebno na Lounsku na konci letošního června. Foto: Facebook Okrašlovací spolek Stebno 2020

Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr

Praha 6 pošle 100 000 korun obci Stebno u Kryr na Lounsku. Peníze jsou určené na odstranění následků živelné katastrofy, která obec postihla 24. června. Obcí se tehdy prohnal silný vítr a ničivá bouře. Na svém jednání to v pátek schválilo zastupitelstvo městské části. Stebnu už peníze poslal také pražský magistrát nebo Praha 9.

Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) je plánem severočeské obce za peníze nakoupit techniku potřebnou k odstranění následků silného větru v okolních lesích.

Poskytnutí finančního daru obci Stebno navrhli zastupitelé za Piráty na mimořádném zasedání zastupitelstva šesté městské části v červenci. Kolář tehdy uvedl, že další pomocí by se zastupitelstvo mohlo zabývat v září.

Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelé Prahy 6 projednávali zaslání finanční pomoci obcím na Moravě, které byly postižené tornádem. Radnice poslala půl milionu korun obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice.

Celkem Praha 6 poslala tornádem zasaženým obcím prostřednictvím měst Břeclav a Hodonín dva miliony korun. Peníze poslali například i Praha 1, 2, 4, 5, 11, 13, 14 nebo 21.

Ve Stebnu silný vítr 24. června poničil několik desítek rodinných domů. Některé domy či stodoly přišly jen o část střechy, jiným vítr odnesl střechu úplně. Polámané byly stromy, poškozená byla auta, která stála na ulici. Částečně se živel prohnal i obcemi Blatno a Petrohrad.

Zastupitelé města Kryr na Lounsku, pod něž spadá obec Stebno, v srpnu odsouhlasili, že větší část ze shromážděné veřejné sbírky dají na obnovu poničeného obecního majetku.

Od lidí, měst a různých organizací samospráva k srpnu vybrala 21 milionů korun, zhruba 14 milionů korun mělo jít na opravu infrastruktury.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru