Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr
Silná bouře poničila obec Stebno na Lounsku na konci letošního června. Foto: Facebook Okrašlovací spolek Stebno 2020

Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr

Praha 6 pošle 100 000 korun obci Stebno u Kryr na Lounsku. Peníze jsou určené na odstranění následků živelné katastrofy, která obec postihla 24. června. Obcí se tehdy prohnal silný vítr a ničivá bouře. Na svém jednání to v pátek schválilo zastupitelstvo městské části. Stebnu už peníze poslal také pražský magistrát nebo Praha 9.

Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) je plánem severočeské obce za peníze nakoupit techniku potřebnou k odstranění následků silného větru v okolních lesích.

Poskytnutí finančního daru obci Stebno navrhli zastupitelé za Piráty na mimořádném zasedání zastupitelstva šesté městské části v červenci. Kolář tehdy uvedl, že další pomocí by se zastupitelstvo mohlo zabývat v září.

Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelé Prahy 6 projednávali zaslání finanční pomoci obcím na Moravě, které byly postižené tornádem. Radnice poslala půl milionu korun obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice.

Celkem Praha 6 poslala tornádem zasaženým obcím prostřednictvím měst Břeclav a Hodonín dva miliony korun. Peníze poslali například i Praha 1, 2, 4, 5, 11, 13, 14 nebo 21.

Ve Stebnu silný vítr 24. června poničil několik desítek rodinných domů. Některé domy či stodoly přišly jen o část střechy, jiným vítr odnesl střechu úplně. Polámané byly stromy, poškozená byla auta, která stála na ulici. Částečně se živel prohnal i obcemi Blatno a Petrohrad.

Zastupitelé města Kryr na Lounsku, pod něž spadá obec Stebno, v srpnu odsouhlasili, že větší část ze shromážděné veřejné sbírky dají na obnovu poničeného obecního majetku.

Od lidí, měst a různých organizací samospráva k srpnu vybrala 21 milionů korun, zhruba 14 milionů korun mělo jít na opravu infrastruktury.


Autor: ČTK

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru