Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr
Silná bouře poničila obec Stebno na Lounsku na konci letošního června. Foto: Facebook Okrašlovací spolek Stebno 2020

Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr

Praha 6 pošle 100 000 korun obci Stebno u Kryr na Lounsku. Peníze jsou určené na odstranění následků živelné katastrofy, která obec postihla 24. června. Obcí se tehdy prohnal silný vítr a ničivá bouře. Na svém jednání to v pátek schválilo zastupitelstvo městské části. Stebnu už peníze poslal také pražský magistrát nebo Praha 9.

Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) je plánem severočeské obce za peníze nakoupit techniku potřebnou k odstranění následků silného větru v okolních lesích.

Poskytnutí finančního daru obci Stebno navrhli zastupitelé za Piráty na mimořádném zasedání zastupitelstva šesté městské části v červenci. Kolář tehdy uvedl, že další pomocí by se zastupitelstvo mohlo zabývat v září.

Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelé Prahy 6 projednávali zaslání finanční pomoci obcím na Moravě, které byly postižené tornádem. Radnice poslala půl milionu korun obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice.

Celkem Praha 6 poslala tornádem zasaženým obcím prostřednictvím měst Břeclav a Hodonín dva miliony korun. Peníze poslali například i Praha 1, 2, 4, 5, 11, 13, 14 nebo 21.

Ve Stebnu silný vítr 24. června poničil několik desítek rodinných domů. Některé domy či stodoly přišly jen o část střechy, jiným vítr odnesl střechu úplně. Polámané byly stromy, poškozená byla auta, která stála na ulici. Částečně se živel prohnal i obcemi Blatno a Petrohrad.

Zastupitelé města Kryr na Lounsku, pod něž spadá obec Stebno, v srpnu odsouhlasili, že větší část ze shromážděné veřejné sbírky dají na obnovu poničeného obecního majetku.

Od lidí, měst a různých organizací samospráva k srpnu vybrala 21 milionů korun, zhruba 14 milionů korun mělo jít na opravu infrastruktury.


Autor: ČTK

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru