Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr
Silná bouře poničila obec Stebno na Lounsku na konci letošního června. Foto: Facebook Okrašlovací spolek Stebno 2020

Praha 6 pošle peníze obci Stebno, kterou v červnu poničil silný vítr

Praha 6 pošle 100 000 korun obci Stebno u Kryr na Lounsku. Peníze jsou určené na odstranění následků živelné katastrofy, která obec postihla 24. června. Obcí se tehdy prohnal silný vítr a ničivá bouře. Na svém jednání to v pátek schválilo zastupitelstvo městské části. Stebnu už peníze poslal také pražský magistrát nebo Praha 9.

Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) je plánem severočeské obce za peníze nakoupit techniku potřebnou k odstranění následků silného větru v okolních lesích.

Poskytnutí finančního daru obci Stebno navrhli zastupitelé za Piráty na mimořádném zasedání zastupitelstva šesté městské části v červenci. Kolář tehdy uvedl, že další pomocí by se zastupitelstvo mohlo zabývat v září.

Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelé Prahy 6 projednávali zaslání finanční pomoci obcím na Moravě, které byly postižené tornádem. Radnice poslala půl milionu korun obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice.

Celkem Praha 6 poslala tornádem zasaženým obcím prostřednictvím měst Břeclav a Hodonín dva miliony korun. Peníze poslali například i Praha 1, 2, 4, 5, 11, 13, 14 nebo 21.

Ve Stebnu silný vítr 24. června poničil několik desítek rodinných domů. Některé domy či stodoly přišly jen o část střechy, jiným vítr odnesl střechu úplně. Polámané byly stromy, poškozená byla auta, která stála na ulici. Částečně se živel prohnal i obcemi Blatno a Petrohrad.

Zastupitelé města Kryr na Lounsku, pod něž spadá obec Stebno, v srpnu odsouhlasili, že větší část ze shromážděné veřejné sbírky dají na obnovu poničeného obecního majetku.

Od lidí, měst a různých organizací samospráva k srpnu vybrala 21 milionů korun, zhruba 14 milionů korun mělo jít na opravu infrastruktury.


Autor: ČTK

Primátor Svoboda navštívil Prahu 4, řešil i zakrytí Spořilovské spojky

Dnes v 05:40

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS)pokračuje návštěvách městských částí, které avizoval při svém nástupu do funkce. Ve středu 7. června byla na řadě Praha 4, kde primátor s vedením radnice jednal o dopravní, sportovní i bezpečnostní problematice této nejlidnatější...

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

Včera v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

Včera v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

7. června 2023 v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Zastupitelé Prahy 9 udělali konečný účet za loňským hospodařením městské části

7. června 2023 ve 12:08

Zastupitelé Prahy 9 na úterním jednání schválili komplexní rozbor hospodaření městské části za loňský rok a rozpočtová opatření letošního roku. Loni byly příjmy městské části 1044 milionů korun a výdaje 1070 milion. Rozdíl 26 milionů byl pokryt  úsporami...

Další články
Nahoru