Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

K výdeji roušek Praha 6 přistoupila v souvislosti s aktuálním vládním nařízením, které zpřísňuje pravidla pro nošení ochrany úst a nosu na veřejných místech s vysokou koncentrací lidí. Občané mají nyní povinnost nosit v hromadné dopravě, ve veřejných budovách a na dalších veřejných místech respirátory, nanoroušky nebo dvě na sobě nasazené jednorázové chirurgické roušky.

„Uvědomujeme si, že pro některé naše spoluobčany může být nákup ochranných pomůcek finančně náročný. Zdraví by však za každých okolností mělo být na prvním místě. Pandemická situace se bohužel nelepší, nakažených přibývá. Je proto nanejvýš důležité, abychom se chovali zodpovědně a chránili nejen sebe, ale i své okolí. Těm, kteří se nacházejí v nouzi, tedy vycházíme vstříc poskytnutím jednorázových roušek zdarma,“ říká Ondřej Kolář, starosta Prahy 6.

Občané si roušky budou moci vyzvednout na Poliklinice Pod Marjánkou (adresa: Pod Marjánkou 1906/12, Praha 6 – Břevnov) v následujících termínech:
Čtvrtek 4. 3., 13–17 hodin
Pátek 5. 3., 9–12 hodin

Každý z příslušné skupiny občanů si bude moci převzít jedno balení, které obsahuje 50 kusů jednorázových roušek. Při zdvojení těchto roušek, jak ukládá vládní nařízení, tak městská část jednomu zájemci poskytne zásobu ochranných prostředků přibližně na jeden měsíc.

Praha 6 má k dispozici až 200 tisíc kusů jednorázových roušek, celkem tedy balíčky pro 4 tisíce osob. Ochranné prostředky již Praha 6 dlouhodobě vydává klientům a zaměstnancům center sociální péče, které jsou příspěvkovými organizacemi městské části.


Autor: TZ, red

Praha 1: Nemocnice Na Františku naočkovala téměř 29 tisíc lidí

11. ledna 2022 ve 12:57

Před rokem začal tým Nemocnice Na Františku s očkováním proti covidu. Za tu dobu stihli podat téměř 29 tisíc dávek.

Další články
Nahoru