Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životKomerční sdělení

Praha 6 poskytne dotace na sportovní aktivity, kulturu, ekologii i památky

Praha 6 i v letošním roce připravila dotační programy, jejichž cílem je podpořit sport a aktivní trávení volného času, ekologické projekty, péči o zeleň nebo zachování architektonického dědictví.

Kulturní dotace
Jeden a půl milionu korun v oblasti kultury je formou dotací určeno pro akce, které nabízejí a podporují kulturní programy, které reflektují potřeby obyvatel a poskytují pestré možnosti kulturního vyžití pro různé cílové skupiny.

Dotace budou poskytnuty buď aktivitám, které se uskuteční od května do konce tohoto roku, nebo na aktivity víceleté, které se rozprostřou až do konce roku 2024. Požadovaná částka na jeden projekt nesmí přesáhnout 500 tisíc korun. Žádost na elektronickém formuláři lze podat od 15. do 19. března.

Nad rámec vyhlášených programů poskytuje Praha 6 také jednorázové finanční dary do výše 10 tisíc korun na pořádání kulturní akce a do 25 tisíc na podporu sportovní nebo volnočasové akce. Formuláře s žádostí jsou k dispozici na webových stránkách úřadu.

Dotace na sport a volný čas
Dotace podporuje projekty, které rozšiřují stávající nabídku nebo iniciují vznik nových sportovních a volnočasových akcí formou turnajů, závodů, běhů a nejrůznějších soutěží a dalších jednorázových aktivit. Účastníkům by měly nabídnout možnosti, jak trávit volný čas, rozvíjet talent a schopnosti, podpořit kladný vztah ke sportu a upevnit zdraví a zdravý životní styl.

Čerpat ji mohou také organizace, které sportovní nebo volnočasové akce pořádají pro širokou veřejnost, rodiny nebo děti. Podmínkou je, že takto podpořené akce se musejí konat od 1. července do 31. prosince letošního roku. Předpokládaný celkový objem peněz určených na tento projekt je 1,5 milionu korun. Žádosti lze podávat od 13. března do 15. dubna.

Podpora ekologických aktivit
Dotační programy pro rozvoj ekologických činností letos radnice podpoří částkou jeden milion korun. O celkem 700 tisíc korun se mohou ucházet projekty, které podpoří správné hospodaření s vodou, vylepšení a úpravy veřejných prostranství nebo veřejně přístupné zeleně.

Z dotací chce radnice podporovat i ekologickou výchovu – školní zahrady a zelené učebny, budování a péče o naučné stezky a tabule, nebo ochranu přírody. Škála podporovaných činností zahrnuje i ekologické a přírodovědné vycházky, využití hospodářských zvířat až po rekonstrukce a výsadby sadů a stromořadí. Žádosti lze podávat od 25. února do 26. března.

Kdykoliv během roku je možné požádat o příspěvek na údržbu vzrostlých dřevin. Za předpokladu 10% spoluúčasti lze dosáhnout až na příspěvek 25 tisíc korun. K žádosti je třeba přiložit fotografii stromu, určit místo, kde se nachází, a přidat údaje, jak je zhruba starý nebo jaký má obvod kmene. O přidělení příspěvku rozhodne komise pro životní prostředí. Ta také rozhoduje o přidělení darů na malé projekty v oblasti životního prostředí až do výše 10 tisíc, o které lze žádat prostřednictvím formuláře na webu.


Autor: TZ, red

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

Včera ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

Včera v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

Včera v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

4. října 2022 v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

4. října 2022 v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

3. října 2022 v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Další články
Nahoru