Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 6 poskytne dotace na sportovní aktivity, kulturu, ekologii i památky

Praha 6 i v letošním roce připravila dotační programy, jejichž cílem je podpořit sport a aktivní trávení volného času, ekologické projekty, péči o zeleň nebo zachování architektonického dědictví.

Kulturní dotace
Jeden a půl milionu korun v oblasti kultury je formou dotací určeno pro akce, které nabízejí a podporují kulturní programy, které reflektují potřeby obyvatel a poskytují pestré možnosti kulturního vyžití pro různé cílové skupiny.

Dotace budou poskytnuty buď aktivitám, které se uskuteční od května do konce tohoto roku, nebo na aktivity víceleté, které se rozprostřou až do konce roku 2024. Požadovaná částka na jeden projekt nesmí přesáhnout 500 tisíc korun. Žádost na elektronickém formuláři lze podat od 15. do 19. března.

Nad rámec vyhlášených programů poskytuje Praha 6 také jednorázové finanční dary do výše 10 tisíc korun na pořádání kulturní akce a do 25 tisíc na podporu sportovní nebo volnočasové akce. Formuláře s žádostí jsou k dispozici na webových stránkách úřadu.

Dotace na sport a volný čas
Dotace podporuje projekty, které rozšiřují stávající nabídku nebo iniciují vznik nových sportovních a volnočasových akcí formou turnajů, závodů, běhů a nejrůznějších soutěží a dalších jednorázových aktivit. Účastníkům by měly nabídnout možnosti, jak trávit volný čas, rozvíjet talent a schopnosti, podpořit kladný vztah ke sportu a upevnit zdraví a zdravý životní styl.

Čerpat ji mohou také organizace, které sportovní nebo volnočasové akce pořádají pro širokou veřejnost, rodiny nebo děti. Podmínkou je, že takto podpořené akce se musejí konat od 1. července do 31. prosince letošního roku. Předpokládaný celkový objem peněz určených na tento projekt je 1,5 milionu korun. Žádosti lze podávat od 13. března do 15. dubna.

Podpora ekologických aktivit
Dotační programy pro rozvoj ekologických činností letos radnice podpoří částkou jeden milion korun. O celkem 700 tisíc korun se mohou ucházet projekty, které podpoří správné hospodaření s vodou, vylepšení a úpravy veřejných prostranství nebo veřejně přístupné zeleně.

Z dotací chce radnice podporovat i ekologickou výchovu – školní zahrady a zelené učebny, budování a péče o naučné stezky a tabule, nebo ochranu přírody. Škála podporovaných činností zahrnuje i ekologické a přírodovědné vycházky, využití hospodářských zvířat až po rekonstrukce a výsadby sadů a stromořadí. Žádosti lze podávat od 25. února do 26. března.

Kdykoliv během roku je možné požádat o příspěvek na údržbu vzrostlých dřevin. Za předpokladu 10% spoluúčasti lze dosáhnout až na příspěvek 25 tisíc korun. K žádosti je třeba přiložit fotografii stromu, určit místo, kde se nachází, a přidat údaje, jak je zhruba starý nebo jaký má obvod kmene. O přidělení příspěvku rozhodne komise pro životní prostředí. Ta také rozhoduje o přidělení darů na malé projekty v oblasti životního prostředí až do výše 10 tisíc, o které lze žádat prostřednictvím formuláře na webu.


Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Dnes v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

Včera v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

Včera v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Návrhy do Participativního rozpočtu mohou občané Prahy 15 podávat již zítra

18. dubna 2021 v 10:44

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 13 se zapojí do Sbírky potravin

17. dubna 2021 ve 12:09

Za týden, v sobotu 24. dubna, proběhne po celé republice Sbírka potravin. Pokud nakoupíte v supermarketu, který je do sbírky zapojen, můžete přímo na místě věnovat část nákupu lidem v tísni. Vhodné jsou zejména trvanlivé potraviny, dětské výživy, drogistické zboží...

Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

17. dubna 2021 v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

17. dubna 2021 v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

17. dubna 2021 v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

17. dubna 2021 v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Další články
Nahoru