dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C

Praha 6 posílá proti šmejdům 652 podpisů!

Dvacet pět petičních archů a na nich celkem 652 podpisů. Přesně tolik lidí neváhalo na Praze 6 vyrazit peticí do boje proti šmejdům. Dnes petiční archy předala společně se svým podpisem Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6 autorce dokumentu Šmejdi Silvii Dymákové v Písecké bráně. Právě tam Praha 6 uspořádala pro seniory bezplatnou projekci filmu Šmejdi a přednášku Jak nespadnout do pasti.

Praha 6 byla první pražská městská část, která se k Petici proti šmejdům připojila – konkrétně od pondělí 29. dubna 2013 je možnost petici podepsat v recepci úřadu na adrese Čs. armády 23, Praha 6.

„Praha 6 je do počtu seniorů druhou „nejstarší" městskou částí – obyvatel ve věku přes 65 let máme přes 21 tisíc. Kdyby tzv. šmejdi každého druhého seniora na Praze 6 uhnali a vnutili mu zboží za průměrně 10 tisíc korun, vysají z našich seniorů neuvěřitelných 105 milionů korun! I proto jsem ráda, že Praha 6 pomůže proti šmejdům jednak filmem, jednak připojením se k petici bojovat," řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

„Šest set padesát dva podpisů na petici je obrovský úspěch a velká pomoc v boji proti těm, kteří neváhají seniory využívat ve svůj prospěch i za používání často až otřesných praktik," řekla Silvie Dymáková, autorka dokumentu Šmejdi.


Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Dnes v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Dnes v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Dnes v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Dnes v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Další krátké zprávy
Nahoru