dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské krimi

Praha 6: Poprvé v historii udělovala mince a medaile 62 policistům

Šedesát dva policistů, mezi nimi 5 žen, převzalo od Jana Záruby, místostarosty Prahy 6 pro bezpečnost, mimořádné ocenění za svoji práci. Dvanáct policistů Záruba vyznamenal pamětní medailí a padesát policistů pamětní mincí.

Toto ocenění bylo uděleno vůbec poprvé v historii městské části Praha 6. Slavnostní akt se uskutečnil ve středu 17. září v Tereziánském sále Břevnovského kláštera za přítomnosti Luďka Procházky, ředitele Pražské policie, a Karla Prommera, ředitele prvního obvodu pražské policie.

„Velmi si vážím toho, že díky práci policie se v Praze 6 za loňský rok podařilo objasnit každý čtvrtý trestný čin, a to je druhý nejlepší výsledek v rámci prvního policejního obvodu.

V případě loupeží je objasněno až 63 procent případů, přibližně každé čtvrté ukradené vozidlo je vypátráno, u hospodářské kriminality se daří objasnit každý druhý trestný čin. Dnešním setkáním chci poděkovat těm, kteří se na tomto dobrém výsledku nejvíce podíleli, a zároveň doufám, že předaná ocenění budou motivací k další ještě intenzivnější práci na tom, aby se občané na šestce cítili bezpečně.,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 pro bezpečnost.

Dvanáct policistů Záruba vyznamenal pamětní medailí a každého z nich finančním darem 10 tisíc korun. Padesát policistů převzalo pamětní minci a každý finanční dar 5 tisíc korun.

Policisté získali ocenění za zásluhy o upevňování partnerství, spolupráci a bezpečnost, včetně dosahování mimořádných výsledků při objasňování trestné činnosti a bezpečnostních opatřeních na území městské části Praha 6.

„V Praze 6 je ve službě 186 policistů. Ti, kteří dnes byli vyznamenáni, patří mezi ty, kteří svou každodenní práci, boj s narůstajícím počtem trestných činů a stále větší rafinovaností a vynalézavostí pachatelů zvládají, jak nejlépe dovedou. Dokazují tak, že policie a její práce je pro občany a veřejnost nenahraditelná. Velmi oceňuji podporu, kterou nám Praha 6 nejen tímto projevuje,“ řekl Luděk Procházka, ředitel pražské policie.

Jedním z oceněných byl i ředitel prvního obvodu pražské policie Karel Prommer, pod které městská část Praha 6 se svými čtyřmi místními odděleními Břevnov, Dejvice, Ruzyně, Vokovice a 186 policisty spadá.

„Vyzdvihuji dlouhodobou spolupráci s úřadem Prahy 6. Stará se nejen o bezpečí občanů, ale také utváření pracovního prostředí kolem nás policistů. Nestaví se k policistům zády a pomáhá zkvalitnit výkon služby a zlepšit vybavenost policistů, za to i za dnešní ocenění děkuji,“ řekl Prommer.

Praha 6 je okrajovou částí Prahy, která je snadno dostupná pro pachatele z mimopražských lokalit, kdy mají možnost rychle uniknout mimo hlavní město. Specifické jsou obytné čtvrti, ve kterých jsou terčem pachatelů automobily. Největším bezpečnostním rizikem nadále zůstává násilná kriminalita, zejména loupeže s použitím násilí a z majetkové kriminality vloupání do bytů a krádeže věcí z vozidel.

Městský obvod Prahy 6 měl podle policejní zprávy v roce 2013 druhý nejnižší nárůst trestné činnosti v rámci Obvodního ředitelství policie Praha I. Z celkových 4123 skutků jich bylo objasněno 1071 (26 %).


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru