dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
KoronavirusZpravodajství

Praha 6 pomáhá školám s online výukou

Základní školy na území Prahy 6 se v reakci na vládní opatření kvůli koronavirové pandemii od středy 14. října uzavřely a přešly na distanční online výuku. Městská část Praha 6 je v tomto školám, žákům i rodičům nápomocna. Dvaceti dětem ze sociálně slabých rodin poskytla tablety v celkové hodnotě 100 tisíc korun, další techniku půjčuje žákům prostřednictvím škol.  Pro pedagogy zorganizovala městská část vzdělávání v oblasti online výuky.

Na druhém stupni základních škol je v důsledku vládních nařízení od pondělí 12. října uplatňován střídavý režim, kdy část tříd absolvuje výuku prezenční a část tříd zase výuku distanční. Od středy 14. října se opět režim změnil a všechny třídy základních škol čeká pouze distanční výuka. Kompletní uzavření se vedle základních škol týká i družin a školních klubů. Podle oznámení vlády k opětovnému otevření škol dojde 2. listopadu.

„Vláda nás bohužel svými zmatky dostala do situace, ve které jsme nikdo být nechtěl. Zavřené školy nikomu nepomohou. My jsme v pravidelném kontaktu s ředitelkami a řediteli našich škol, konzultujeme veškeré změny a jako městská část jsme připraveni jim co nejvíce pomáhat. Vedení jednotlivých škol, pedagogové, ale i žáci a jejich rodiče mají můj obdiv za to, jak toto nesnadné období zvládají,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.     

Na online výuku jsou z technického hlediska základní školy v Praze 6 připravené. „Naše školy bohužel dodnes nedostaly slibované prostředky od státu na nákup IT techniky. Naštěstí většina z nich nakoupila potřebné vybavení z vlastních zdrojů,“ vysvětluje Marie Kubíková, radní Prahy 6 pro školství.

Městská část Praha 6 pak cíleně podpořila žáky ze sociálně slabých rodin, kteří jsou při distanční výuce znevýhodněné. Dvacet těchto dětí letos obdrželo od městské části tablety v souhrnné hodnotě 100 tisíc korun a další techniku Praha 6 půjčuje dětem prostřednictvím škol. V rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání městská část rovněž uspořádala školení pro pedagogy v oblasti online výuky. O dalších workshopech, jež by pomohly pedagogům v online výuce, městská část jedná s odbornými institucemi.

Praha 6 aktuálně eviduje 56 nakažených žáků a 20 pedagogů pozitivně testovaných na koronavirus.

„Společně s ředitelkami a řediteli našich škol jsme dělali maximum, abychom udrželi školy otevřené a mohli tak zachovat prezenční výuku, která je z našeho pohledu nenahraditelná,“ říká Marie Kubíková a pokračuje: „Teprve nyní dostávají zaměstnanci škol respirátory ze státních hmotných rezerv. Pokud bychom se jako zřizovatelé o naše školy nepostarali, zůstala by odpovědnost za vybavení zaměstnanců ochrannými prostředky pouze na školách samotných.“ Praha 6 již dříve poskytla všem zaměstnancům škol respirátory a pro zájemce zajistila testování na koronavirus. Ve školách, kde se nákaza vyskytla opakovaně, pak městská část realizovala plošnou certifikovanou dezinfekci vnitřních prostor.

Praha 6 současně usiluje o zachování provozu mateřských školek. „Naší snahou je, aby zaměstnanci školek mohli využít stejné služby jako zdravotní sestry, lékaři a další zaměstnanci Integrovaného záchranného systému, tedy aby měli možnost umístit své školou povinné děti do tzv. určené školy. Tím udržíme školky otevřené a paní učitelky nebudou muset odcházet na ošetřovné,“ dodává Marie Kubíková. 


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Dnes ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Dnes ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Dnes ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Dnes v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Včera ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Včera v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Včera v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Další články
Nahoru