Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 6 podpoří ekologické projekty, vypsala dotační programy

Radnice vypsala dotační programy na ekologické aktivity. Prioritně bude podporovat hospodaření s vodou i iniciativy ke zlepšení veřejných prostranství. V letošním roce je přístup k ekologickým dotacím přehlednější. Ekologické dotace jsou rozděleny do čtyř programů.

První je určený pro školy a školky, na jejichž projekty může jít až 250 tisíc korun. Z druhého mohou čerpat jednotlivci, spolky, společenství vlastníků jednotek a další veřejnost.

V rozpočtu městské části je na dotace pro veřejnost vyčleněna celková částka 400 tisíc korun, na jednu akci lze čerpat maximálně 50 tisíc korun.

Příjem žádostí začíná 11. února a končí 12. března. Žadatelé se mohou přihlásit v rámci pěti témat. Kromě již zmíněné podpory pro hospodaření s vodou, tedy zodpovědného nakládání s dešťovkou, šedou vodou či zadržování vody v krajině, lze žádat o peníze na vylepšení a úpravy veřejných prostranství, veřejně přístupné zeleně, rekonstrukce a výsadbu sadů a stromořadí, vysazování veřejné zeleně a péči o ni.

Radniční peníze lze využít i na komunitní projekty – zahrady, revitalizace vnitrobloků, drobné herní prvky či lavičky. Granty podpoří i užití hospodářských zvířat a opylovačů k údržbě luk nebo péči o hendikepované živočichy, provoz záchranných stanic a útulků.

Praha 6 může přispět také na vzdělávací projekty a procházky přírodou.

„Nově se také žádosti budou projednávat na komisi životního prostředí už během měsíce března, abychom celý proces zrychlili a příspěvky se tak k úspěšným projektům dostaly ještě během brzkého jara, kdy sezona péče o zeleň startuje,“ říká předsedkyně komise životního prostředí Martina Kaňáková.

Třetí grantový program dovoluje celoročně čerpat až 10 000 korun na malé projekty a čtvrtý, který si získal velkou oblibu, nabízí dotaci na údržbu stromů do hodnoty 25 tisíc korun. O ně lze žádat v průběhu celého roku až do října.

„Údržba vzrostlých stromů je poměrně drahá záležitost a často se volí levnější řešení: strom pokácet. Díky příspěvku od městské části se snažíme činit pravý opak: nekácet a dobře pečovat,“ doplňuje Kaňáková.

Podrobnosti najdete na: www.praha6.cz/granty

Autor: TZ, red

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru