Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

„Věřím, že se i letos přihlásí o podporu řada zajímavých a prospěšných projektů, které pomohou zlepšit životní prostředí v Praze 6, přinesou nové nápady, aktivity a osvětu pro děti i veřejnost, přispějí k udržitelnému životu. Na všechny projekty se těším,“ uvedl radní pro životní prostředí a klima Petr Palacký (Zelení).

Dotace na ekologické aktivity ve veřejném prostoru jsou určeny na podporu správného hospodaření s dešťovou či šedou (splaškovou) vodou, vylepšení a úpravy veřejných prostranství či veřejně přístupné zeleně, potažmo vysazování a péči o stromy. Z dotací chce radnice podpořit i komunitní zahrady, revitalizace vnitrobloků, drobné herní prvky či lavičky, péči o volně žijící živočichy, využívání hospodářských zvířat ve veřejném prostoru, přírodovědné procházky či projekty zapojující veřejnost do ochrany životního prostředí.

O peníze mohou žádat jak občané, tak právnické osoby. V programu je připraveno pro tento rok 600 tisíc korun, přičemž na jeden projekt lze získat maximálně 50 tisíc korun. Žadatel má povinnou spoluúčast alespoň 15 procent. Žádosti lze podávat on-line od 14. února do 16. března 2023.

Příspěvky na ekologické aktivity pro školy podporují opatření ke zlepšení hospodaření s dešťovou vodou, vzdělávací projekty v oblasti ochrany přírody a ekologického vzdělávání či péče o zeleň, nakládání s odpady zajištěné školou atp.

Na tuto podporu je připraveno celkem 300 tisíc korun, na jeden projekt lze získat maximálně 70 tisíc korun s podmínkou alespoň patnáctiprocentní spoluúčasti žadatele. Žádat lze do 19. února 2023 pouze formou on-line služby.

Od ledna do října lze průběžně požádat o příspěvek na údržbu stromů a jiných vzrostlých dřevin. Čerpat lze až 25 tisíc korun, povinná spoluúčast žadatele je alespoň 10 procent. Kdo chce žádat o tuto podporu, nezapomeňte k žádosti přiložit i fotografii stromu, určit místo, kde se nachází, a přidat údaje, jak je zhruba starý nebo jaký má obvod kmene.

Praha 6 také podporuje malé ekologické projekty. Chcete ve vnitrobloku bytového domu pořídit kompostér nebo nádrž na dešťovou vodu? Plánujete vysadit na předzahrádku nové dřeviny? Organizujete pro děti tábor zaměřený na ochranu životního prostředí? Nejen v těchto případech můžete radnici požádat průběžně od ledna do října o finanční podporu do výše až 10 tisíc korun.

Podrobné informace k programům, on-line službu pro podávání projektů, formuláře pro malé projekty a termíny jsou na stránkách Prahy 6 v sekci „Dotace“.


Autor: red

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Dnes v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru