Dnes Pondělí - skorojasno 16°C
Zítra Úterý - jasno 15°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

„Věřím, že se i letos přihlásí o podporu řada zajímavých a prospěšných projektů, které pomohou zlepšit životní prostředí v Praze 6, přinesou nové nápady, aktivity a osvětu pro děti i veřejnost, přispějí k udržitelnému životu. Na všechny projekty se těším,“ uvedl radní pro životní prostředí a klima Petr Palacký (Zelení).

Dotace na ekologické aktivity ve veřejném prostoru jsou určeny na podporu správného hospodaření s dešťovou či šedou (splaškovou) vodou, vylepšení a úpravy veřejných prostranství či veřejně přístupné zeleně, potažmo vysazování a péči o stromy. Z dotací chce radnice podpořit i komunitní zahrady, revitalizace vnitrobloků, drobné herní prvky či lavičky, péči o volně žijící živočichy, využívání hospodářských zvířat ve veřejném prostoru, přírodovědné procházky či projekty zapojující veřejnost do ochrany životního prostředí.

O peníze mohou žádat jak občané, tak právnické osoby. V programu je připraveno pro tento rok 600 tisíc korun, přičemž na jeden projekt lze získat maximálně 50 tisíc korun. Žadatel má povinnou spoluúčast alespoň 15 procent. Žádosti lze podávat on-line od 14. února do 16. března 2023.

Příspěvky na ekologické aktivity pro školy podporují opatření ke zlepšení hospodaření s dešťovou vodou, vzdělávací projekty v oblasti ochrany přírody a ekologického vzdělávání či péče o zeleň, nakládání s odpady zajištěné školou atp.

Na tuto podporu je připraveno celkem 300 tisíc korun, na jeden projekt lze získat maximálně 70 tisíc korun s podmínkou alespoň patnáctiprocentní spoluúčasti žadatele. Žádat lze do 19. února 2023 pouze formou on-line služby.

Od ledna do října lze průběžně požádat o příspěvek na údržbu stromů a jiných vzrostlých dřevin. Čerpat lze až 25 tisíc korun, povinná spoluúčast žadatele je alespoň 10 procent. Kdo chce žádat o tuto podporu, nezapomeňte k žádosti přiložit i fotografii stromu, určit místo, kde se nachází, a přidat údaje, jak je zhruba starý nebo jaký má obvod kmene.

Praha 6 také podporuje malé ekologické projekty. Chcete ve vnitrobloku bytového domu pořídit kompostér nebo nádrž na dešťovou vodu? Plánujete vysadit na předzahrádku nové dřeviny? Organizujete pro děti tábor zaměřený na ochranu životního prostředí? Nejen v těchto případech můžete radnici požádat průběžně od ledna do října o finanční podporu do výše až 10 tisíc korun.

Podrobné informace k programům, on-line službu pro podávání projektů, formuláře pro malé projekty a termíny jsou na stránkách Prahy 6 v sekci „Dotace“.


Autor: red

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Dnes v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Dnes v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Včera v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Včera v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

22. června 2024 ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

Další články
Nahoru