dnes
Úterý - polojasno
24°C
zítra
Středa - prehanky-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
19°C
Koronavirus

Praha 6: Podezření na nákazu COVID-19 u rodiče žáka školy

Dnes ráno se vyskytlo podezření na nákazu COVID-19 u jednoho z rodičů žáků na prvním stupni ZŠ Antonína Čermáka v Praze 6. Výsledky testu budou známy dnes ve večerních hodinách. Rodič dítěte si na vlastní náklady nechal udělat výtěr, který vyšel pozitivně. Jedná se však o výsledek ze soukromé kliniky, který musí potvrdit národní referenční laboratoř. V tuto se tedy nejedná o oficiálně potvrzený výsledek.  

Krajská hygienická stanice ve škole provádí epidemiologické šetření. Ředitel školy zrušil v některých třídách výuku. Zřizovatelem školy je šestá městská část, která se situací zabývá na svém zasedání.

„Krizový štáb doporučil vyhlášení ředitelského volna, čekáme nicméně na rozhodnutí hygieniků, ti jsou na místě ve škole. Celá situace je koordinována s hlavním městem Praha,“ píše radnice šesté městské části na svém facebooku.

Prosíme všechny občany, aby zachovali klid, dodržovali hygienické zásady a postupy a nepodceňovali případné příznaky. V případě podezření se obracejte pouze telefonicky na svého lékaře nebo na hygienickou stanici. O celé situaci vás budeme průběžně informovat, pokračuje radnice.


Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

Dnes v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Další články
Nahoru