dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Praha 6: Petynka hlásí přes 56 tisíc návštěvníků, otevřeno má až do konce září
Policejní výcvik koní byl pro děti velmi zajímavý. Foto: Praha 6

Praha 6: Petynka hlásí přes 56 tisíc návštěvníků, otevřeno má až do konce září

Na zahájení školního roku na koupaliště Petynka přišly navzdory deštivému počasí stovky dětí a rodičů. Zábavný program pro první školní den připravila městská část Praha 6 ve spolupráci s policí, hasiči a strážníky.

„Tato akce, při které se předváděla například i záchrana tonoucí v bazénu, psovodi nebo policejní výcvik koní, byla pro děti velmi zajímavá, alespoň podle jejich reakcí, když jsem s nimi byl na místě. Určitě je trochu rozptýlila ještě předtím, než jim začne opravdová škola,“ řekl Štěpán Stupčuk, místostarosta Prahy 6.

Kouzelná show klauna Ferdy, největší hity skupiny HOLKI a soutěž o lístky na koncert skupiny Kabát byly dalším lákadlem. To vše v jedinečném a letos zrekonstruovaném areálu koupaliště Petynka.

„Petynka je důkazem, že se Praha 6 stará o svůj majetek. A lidmi nejen ze šestky je velmi oblíbená. Podle nejnovějších statistik totiž máme za letošní sezónu už 56 484 návštěvníků, a protože je Petynka otevřena každý den od 8 do 18 hodin ještě až do konce září, věřím, že letní počasí ještě přijde nebo se dá využívat vyhřívaný bazén a srdečně tímto všechny zvu vylepšenou Petynku,“ doplnil Stupčuk.

Nadále také platí, že pro seniory nad 70 let s trvalým pobytem v městské části Praha 6 máme ve všední dny vstupné zdarma.

„Je to služba, kterou svým občanům Praha 6 ráda nabízí a jsou na ni patřičně hrdí, dokonce jsme zaznamenali ohlasy od ostatním Pražanů, že by podobný bonus od své městské části uvítali také,“ dodal Stupčuk s tím, že jen na dotacích na vstupné pro seniory vynaložila letos Praha 6 přes 350 tisíc korun.


Další články
Nahoru